Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Najciekawsze filmowe pojazdy Rogera Moore’a

To jego kreacja w serialu „Święty” sprawiła, że Volvo zanotowało rekordową sprzedaż modelu P1800. To dzięki jego roli również Lotus Esprit na zawsze będzie kojarzony z najbardziej znanym agentem na świecie. W wieku 89 lat zmarł Roger Moore, odtwórca postaci Simona Templara oraz Jamesa Bonda. Oto 8 jego najciekawszych filmowych pojazdów.

Lamborghini Islero S

Islero S

W thrillerze „Człowiek, który prześladował samego siebie” z 1970 roku odgrywający rolę biznesmena Moore jeździł Lamborghini Islero S z silnikiem V12 o mocy 350 KM.

Volvo P1800

Roger Moore i P1800

W serialu „Święty” Simon Templar vel Roger Moore siedział za kółkiem Volvo P1800. Auto zyskało ogromną popularność na całym świecie i w odróżnieniu od poprzednika, modelu P1900, sprzedało się w tysiącach egzemplarzy. Każdy marzył by jeździć tym sportowym coupe.

Leyland Moke

Samochod Jamesa Bonda

Brytyjski aktor wystąpił w 7 filmach z serii o Agencie 007, zastępując Seana Connery’ego. Pierwszym z nich był „Żyj i pozwól umrzeć” z 1973 roku. Moore jeździł w nim bardzo śmiesznym pojazdem o nazwie Leyland Moke. Co ciekawe, ten beach buggy wystąpił w sumie w 4 filmach o przygodach Bonda, a lepszy wynik pod tym względem zanotował jedynie Aston Martin.

AEC Regent III

Autobus AEC Regent III

We wspomnianym „Żyj i pozwól umrzeć” James Bond rozbijał się także starym piętrowym autobusem z 1947 roku.

Lotus Esprit S1

Plywajacy Lotus

W filmie „Szpieg, który mnie kochał” z 1977 roku Lotus Esprit S1 z Moore’em na pokładzie zamienił się w łódź podwodną. Na potrzeby filmu zbudowano 6 prototypów oraz zdalnie sterowany pełnowymiarowy model. W 2013 roku pojazd trafił na aukcję i został kupiony przez Elona Muska, który zapłacił za niego prawie milion dolarów.

Citroen 2CV 6

2CV

W filmie „Tylko dla Twoich oczu” (1981 rok) występuje scena, w której James Bond ucieka bananowym Citroenem 2CV 6 przed grupą swoich prześladowców w Peugeotach 504. Na potrzeby widowiskowej jazdy auto zostało lekko zmodyfikowane i wyposażone w 4-cylindrowego boksera z Citroena GS.


AMC Hornet

AMC Hornet

Czerwony AMC Hornet produkcji American Motors Corporation to pojazd, który zadebiutował w filmie „Człowiek ze złotym pistoletem”. James Bond jeździł nim po Tajlandii. Do historii kina przeszedł rekordowy skok autem nad zrujnowanym mostem. Akrobacja była niezwykle efektowna i trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa.

Lotus Esprit Turbo

Lotus Esprit

Lotus Esprit był dla Moore’a tym, czym Aston Martin DB5 dla Seana Connery’ego. Można go było podziwiać, niestety krótko, w filmie „Tylko dla twoich oczu” z roku 1981. Auto posiadało 2,2-litrową jednostkę o mocy 218 KM, a projektantem nadwozia był sam Giorgetto Giugiaro.

Zdjęcia: imcdb.org, silodrome.com, jamesbond.wikia.com

Komentarze