Twój blog motoryzacyjny

DS 7 Crossback w roli prezydenckiej limuzyny

DS Automobiles jest marką premium koncernu PSA, a potężny DS 7 Crossback to ich najnowsze dzieło. Luksusowy SUV, który do sprzedaży trafi dopiero w przyszłym roku, został wybrany przez nowego prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, do inauguracyjnej przejażdżki Polami Elizejskimi.

SUV DS 7

Prezydencki DS 7 został odpowiednio dostosowany do wymogów ceremonii. Na jego wyposażeniu znalazł się otwierany dach, tak by prezydent mógł pozdrawiać zebrany tłum przy trasie przejazdu. SUV wyróżniał się także atramentowym lakierem i złotymi 20-calowymi felgami.

DS 7

DS 7 Crossback zadebiutował na targach motoryzacyjnych w Genewie. Jak przystało na markę, która bardzo mocno podkreśla swoją unikalność i wyjątkowość, pojazd z zewnątrz wyróżnia się charakterystyczną osłoną chłodnicy oraz światłami z efektem 3D, które wykorzystują wzór łuski.

DS 7

Wnętrze DS 7 to wyważona mieszanka materiałów z najwyższej półki. Pasażerowie obcują z szlachetnymi gatunkami drewna, alcantarą, skórą licową i Nappa. Kierowca ma do dyspozycji wiele rozwiązań technologicznych wpływających na komfort i bezpieczeństwo (m.in. aktywne zawieszenie, półautonomiczny system jazdy DS Connected Pilot, DS Park Pilot czy system Night Vision) i dwa dotykowe 12-calowe ekrany, które wprowadzają do tego szykownego kokpitu futurystyczny element.

Kokpit DS 7

Co będzie można znaleźć pod maską flagowego DS-a? Kierowcy będą mogli wybierać spośród kilku jednostek napędowych: 3 benzynowych (1.2 PureTech o mocy 130 KM i 1.6 THP produkujące 180 i 225 KM) oraz 2 wysokoprężnych (1.6 BlueHDi o mocy 130 i 180 KM).

DS 7 Crossback

Najciekawszą propozycją jest wersja hybrydowa o mocy 300 KM (450 Nm) z napędem na 4 koła i automatyczną 8-stopniową skrzynią biegów. Korzystając tylko i wyłącznie z napędu elektrycznego DS 7 Crossback podobno może przejechać 60 kilometrów. Jego naładowanie ze zwykłego gniazdka zajmie 4,5 godziny. Czas ten można będzie skrócić do 2,5 godziny, dzięki zastosowaniu szybkiej ładowarki. Hybryda trafi do sprzedaży dopiero w 2019 roku.

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze