Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Wzrost sprzedaży aut elektrycznych w Europie

Nie jest tajemnicą, że Amerykanie coraz chętniej kupują samochody elektryczne. Jak pokazują najnowsze dane, zainteresowanie elektrykami rośnie z roku na rok również w Europie.

Renault Zoe

W pierwszym kwartale tego roku na Starym Kontynencie sprzedano w sumie 32 627 aut elektrycznych (wobec 23 703 elektryków sprzedanych w tym samym okresie rok temu).

Największy wzrost sprzedaży elektryków zanotowano w Niemczech. Zarejestrowano tam 5060 aut
o napędzie elektrycznym, rok wcześniej licznik zatrzymał się na 2332 egzemplarzach. Niemcy przodują również w liczbie stacji ładowania – na terenie kraju jest już takich punktów 7400.

Elektryczne BMW i3

BMW i3 ma 22% udział w rynku pojazdów elektrycznych w Niemczech, a 17% jeśli weźmiemy pod uwagę całą Europę.

Inne państwa, w których zanotowano znaczny wzrost sprzedaży aut elektrycznych to Hiszpania (wzrost o 87%) oraz Wielka Brytania (prawie 30%).

A jak wygląda sytuacja z popularnością elektryków w Polsce? Cóż, do historycznego miliona aut na prąd, które mają napędzać polską gospodarkę w 2025 roku jeszcze trochę brakuje. W pierwszych 4 miesiącach roku sprzedano u nas 66 elektryków. W całym 2016 roku zarejestrowano w kraju nad Wisłą 556 aut elektrycznych.

Renault Zoe

Najpopularniejszym elektrykiem w Europie jest Renault Zoe. Szczególną sympatią darzą go Niemcy oraz Hiszpanie. Francuskiego malucha można nabyć już od 23 600 euro (czyli ok. 100 000 zł). Jego deklarowany zasięg w najbogatszej wersji na jednym ładowaniu wynosi ok. 400 kilometrów. Największą niedogodnością w przypadku Zoe jest jednak konieczność leasingu akumulatorów.

 

Źródło: Bloomberg, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Komentarze