Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Gymkhana w wersji budżetowej

Nie trzeba dysponować milionowym budżetem, by nakręcić Gymkhanę. Dowodem na to jest produkcja filmowa Tylera Witte, która w internetach cieszy się sporą popularnością. Ken Block też coś może powiedzieć na ten temat.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Gymkhana Tylera Witte

W 2008 roku mało znany rajdowiec Kenneth Block zabrał swoją Imprezę (rocznik 2006) na płytę lotniska, gdzie następnie wykonał kilka efektownych poślizgów, wypuszczając przy tym w powietrze kilometrowe kłęby dymu. Film trafił do sieci i w bardzo krótkim czasie zebrał miliony odsłon. Dzisiaj znany jest jako Gymkhana numer 1.

Od tego czasu życie Blocka uległo całkowitej zmianie, a Gymkhana stała się jego znakiem rozpoznawczym.
Z każdą kolejną odsłoną to przedsięwzięcie, które rozpoczęło się od kilku prostych piruetów na wspomnianym lotnisku, ewoluowało w kierunku misternie wyreżyserowanego widowiska z bardzo drogimi samochodami, wysmakowaną scenerią, efektami specjalnymi i hollywoodzką akcją. Obecnie to już prawdziwe show, przy którym pracuje cały sztab ludzi.

Jakby na przekór temu, z czym obecnie kojarzona jest Gymkhana, swoją wersję zręcznościowej jazdy przedstawił pracujący na co dzień jako kaskader – 29-letni Tyler Witte. Jest to powrót do korzeni Gymkhany. Witte wypatroszył stare Subaru Impreza 2.5 RS ze zbędnego balastu i udał się na zamknięty plac budowy w New Jersey. Efekt końcowy jego zabawy autem pośród ciężkiego budowlanego sprzętu możecie podziwiać na poniższym filmie:

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze