Twój blog motoryzacyjny

BMW M4 CS

Podczas międzynarodowych targów samochodowych w Szanghaju BMW przedstawiło usportowiony model M4 CS. Mocarna „emka” ma ukoić ból wszystkich tych, którzy nie załapali się w kolejce po M4 GTS.

M4 CS

Szef marketingu i działu sprzedaży BMW, Peter Quintus, na łamach portalu carbuzz przyznał, że BMW M4 CS swoje istnienie zawdzięcza popularności i popytowi na M4 GTS. Wszystkie 700 egzemplarzy tej szalonej „em czwórki” wyposażonej w system wtrysku wody sprzedało się w przeciągu 4 tygodni od debiutu. Z różnych powodów kontynuacja produkcji BMW M4 GTS nie była jednak możliwa, i tak zrodził się pomysł na model trochę mniej hardkorowy, ale również z aspiracjami sportowymi.

Debiut M4 CS

M4 CS wykorzystuje bazowy 3-litrowy podwójnie doładowany silnik, który został jednak wzmocniony do 460 KM i 600 Nm momentu obrotowego. To więcej o 29 KM od „zwykłej” M4. Moc trafia na koła za sprawą 7-stopniowej dwusprzęgłowej przekładni.

BMW M4 CS

Nowe BMW M4 CS jest wyposażone w specjalnie zestrojone adaptacyjne zawieszenie M, które sprawdza się zarówno na drodze, jak i na torze. Zastosowane aluminium zapewnia sztywność i gwarantuje oszczędność na kilogramach. Z włókna węglowego wzmocnionego tworzywem sztucznym wykonano spojler, dyfuzor, splitter, maskę oraz dach. W sumie dzięki lekkim materiałom producent odchudził nadwozie pojazdu o całe 32 kilogramy.

M4 CS

Obręcze kół zostały specjalnie zaprojektowane do tego modelu i występują z oponami Michelin Pilot Sport Cup 2.

Nowy model BMW - M4 CS

We wnętrzu lekkie siedzenia są ozdobione skórą i alcantarą. W przeciwieństwie do BMW M4 GTS, M4 CS nadal posiada tylne fotele.

Sportowe BMW M4 CS

Osiągi w M4 są ważne i można napisać, że BMW M4 CS daje radę. Do setki przyspiesza w 3,9 s i może poruszać się z prędkością maksymalną 280 km/h. Niemcy zdążyli już przetestować M4 CS na torze Nurburgring – osiągnięty rezultat jest o 10 sekund wolniejszy od torowego M4 GTS, lecz nie odstaje od wyniku Porsche 911 Carrera S.

M4 CS

BMW M4 CS powstanie w limitowanej liczbie 3000 egzemplarzy, a sprzedaż auta będzie rozciągnięta na dwa lata. Jego cena w Niemczech jest już znana i wynosi 116 900 euro ( czyli ok. 497 000 zł).


Źródło: autoexpress.co.uk, carbuzz.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze