Twój blog motoryzacyjny

Tak działa aktywna aerodynamika w Lamborghini Huracan Performante

W zeszłym roku Lamborghini Huracan Performante pokonało 20,8-kilometrowy odcinek toru Nurburgring Nordschleife w czasie 6 minut i 52 sekund. Włosi pobili tym samym wynik Porsche 918 Spyder o całe 5 sekund. Nie byłoby to możliwe bez zastosowania systemu ALA (Aerodinamica Lamborghini Attiva), którego działanie możecie obejrzeć na poniższej symulacji.

system aerodynamiczny w Lamborghini Huracan Performante

System aktywnej aerodynamiki ALA w Lambo zarządza przepływem powietrza zwiększając docisk aerodynamiczny i poprawiając przyspieszenie i prędkość w zakrętach. Ważnym elementem Huracana Performante jest przedni spojler oraz tylne skrzydło, które posiada specjalnie wydrążone kanały wylotowe. Dodatkowo Lamborghini ma nowy rozbudowany dyfuzor i jest lżejsze od regularnego Huracana o ok. 40 kg, dzięki użyciu włókna węglowego w nadwoziu.

Lamborghini Huracan Performante zadebiutowało oficjalnie w Genewie w tym roku. To superauto wyposażone jest w 5,2-litrowy silnik V10 o mocy 640 KM i momencie obrotowym na poziomie 600 Nm. 7-biegowa skrzynia biegów przekłada całą moc auta na tylne opony. Lamborghini Huracan przyspiesza do setki w 2,9 s i 8,9 s do 200 km/h. Jego maksymalna prędkość wynosi aż 325 km/h. Cena zaczyna się od 195 000 euro.

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze