Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Toyota FT-4X – SUV dla Millenialsów

Wszystko w tym futurystycznym SUV-ie Toyoty jest czymś innym niż się wydaje. Podłokietnik to śpiwór znanej marki, a deska rozdzielcza to boombox. Uchwyty przednich drzwi kryją plastikowe butelki na wodę, z kolei w tylnej klapie mieści się podgrzewacz i niewielka lodówka. Tak wygląda wielofunkcyjny niczym szwajcarski scyzoryk koncept SUV-a dla Pokolenia Y, który zadebiutował w Nowym Jorku.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Toyota FT-4X debiutuje w Nowym Jorku

Toyota FT-4X została zaprojektowana przez Calty Design Research w Newport Beach w Kalifornii z myślą o ludziach młodych, którzy na co dzień mieszkają w mieście, ale w weekend lubią z niego uciec. Do lasu, w góry, na zieloną trawkę. Tak, by móc przeżyć przygodę i po paru godzinach wrócić do betonowego miasta z odświeżoną głową i aparatem pełnym zdjęć na facebooka.

Koncept Toyota FT-4X

W sumie to aparat nie jest nawet potrzebny. W lusterkach bocznych FT-4X producent bowiem zamontował kamerę GoPro.

Koncepcyjna Toyota FT-4X

Takich gadżetów jest zresztą na wyposażeniu Toyoty FT-4X cała masa. Od latarki, której rolę pełni wewnętrzne źródło światło, poprzez liczne schowki izotermiczne, a na portach USB kończąc. Pojazd ma modułową konstrukcję z wieloma elementami, które można otwierać, obracać lub przesuwać. W tym sensie SUV Toyoty przypomina skrzynkę narzędziową, w której znajduje się wszystko to, co potrzebne nowoczesnemu traperowi.

Toyota FT-4X

Zdecydowanie najciekawszym rozwiązaniem SUV-a jest jego tylna klapa o nazwie Multi-Hatch. Można ją otwierać na 2 sposoby: pionowo i poziomo, co z jednej strony ułatwia załadunek, a z drugiej pozwala użytkować klapę jako osłonę przed deszczem lub śniegiem.

FT-4X

Toyota FT-4X - klapa Multi Hatch

Nie wiadomo, czy SUV Toyota FT-4X, która podobno ucieleśnia japoński zwrot Waku Doki (co oznacza ekscytacja), w ogóle powstanie w wersji produkcyjnej. Jeśli jednak decyzja decydentów będzie pozytywna, z pewnością ucieszy wiele osób.

 

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze