Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Dodge Demon – 6 faktów na temat najszybszego muscle cara na świecie

Po serii internetowych filmików zapowiadających pojawienie się Dodge Demona, wreszcie doczekaliśmy się oficjalnego debiutu auta. Pojazd w pełnej krasie został odsłonięty na targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku. Oto kilka informacji na jego temat.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


1.Dodge Demon <- Challenger SRT Hellcat

Dodge Challenger Demon

Dodge Demon bazuje na dobrze znanym modelu Challenger SRT Hellcat. Zestaw przeprowadzonych modyfikacji sprawił jednak, że możemy mówić o zupełnie nowym aucie.

Silnik nChallengera SRT Demon

Doładowany 6,2-litrowy silnik V8 o mocy 707 KM w specyfikacji Hellcat został podkręcony do 840 KM (1044 Nm). Maksymalne obroty jednostki, która współpracuje z 8-stopniowym automatem, wzrosły z 6200 do 6500 obr./min. Większą moc Challengera SRT osiągnięto m.in. dzięki zainstalowaniu nowej sprężarki, podniesieniu ciśnienia doładowania (14,5 psi) i modyfikacji układów wydechowego i paliwowego.

2. Dodge Demon bez siedzeń dla pasażerów

Muscle car Dodge Demon

Dodge Demon jest lżejszy od Hellcata o 200 kg. Na niższą masę złożyło się usunięcie fotela dla pasażera oraz tylnej kanapy (siedzenia można jednak za symbolicznego dolara przywrócić).

Dodge Challenger SRT Demon

Z wnętrza auta wyrzucono również 16 głośników, wzmacniacz, maty wygłuszające, dywaniki, podłokietniki, osłony podwozia, a nawet czujniki parkowania, które ważą niecały 1kg. Zastosowano aluminiowe zaciski hamulcowe, lżejsze nakrętki i obręcze kół.

3. Dodge Demon to najlepiej przyśpieszające auto produkowane seryjnie

Demon

Osiągi Demona są więcej niż imponujące. Amerykański muscle car przyspiesza od 0 do 96 km/h w 2,3 s. Start od 0 do 160 km/h zajmuje jedynie 5,1 s. Przeciążenie sięga wtedy 1.8 g. Z kolei pokonanie 1/4 mili jest możliwe w czasie 9,65 s z prędkością na mecie 225 km/h. Te liczby dają mu tytuł najlepiej przyspieszającego produkcyjnego auta na planecie Ziemia.

4. Dodge Demon i aż dwa kluczyki

Demon - muscle car najszybszy na swiecie

Podobnie jak Dodge Hellcat, Challenger SRT Demon posiada dwa kluczyki – jeden umożliwia korzystanie z mocy do 500 KM, drugi – w kolorze czerwonym – uwalnia całą dostępną moc auta.

5. Dedykowane akcesoria 

Dodge Demon

Demon otrzymał dedykowane opony do drag racingu Nitto NT05R, które gwarantują lepszą przyczepność. Przy takiej mocy brzmi to rozsądnie. Pojazd może także poruszać się na 100-oktanowym paliwie.

6.

Produkcja Dodge’a Challengera SRT Demon ruszy jeszcze tego lata. 3000 egzemplarzy będzie dostępnych na terenie USA, 300 sztuk trafi do Kanady. Cena nie jest jeszcze znana, ale można przypuszczać, że przekroczy 100 000 dolarów.

 

 

Źródło i zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze