Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Specjalny pakiet retro dla Citroena Jumpera

Włoska firma FC Automobili zbudowała body kit, który upodabnia współczesnego Citroena Jumpera do kultowego dostawczaka, jakim był Citroen typ H zwany Belmondo.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


body kit dla Citroena Jumpera

Citroen serii H/HY był odpowiedzią na zapotrzebowanie na nieduże i zwinne ciężarówki o średnim tonażu, których po wojnie brakowało. Citroen H wyróżniał się oryginalnym wyglądem oraz względnie dużą przestrzenią ładunkową. Był lekki (blacha falista w nadwoziu) i tani w produkcji. Bardzo szybko zyskał ogromną popularność i w sumie sprzedał się na całym świecie w liczbie prawie pół miliona egzemplarzy (34 lata produkcji).

Citroen Typ H

Obecnie Citroen Typ H bywa dość często wykorzystywany w gastronomii jako food truck. Trudno jednak o egzemplarze w stanie idealnym. I tu z pomocą pojawia się firma FC Automobile z body kitem do Citroena Jumpera do samodzielnego montażu.

Citroen model H - pakiet stylizacyjny

Na pomysł pakietu, który składa się z 20 elementów, wpadli Fabrizio Caselani i David Obendorfer. Panele są „skrojone na miarę” Citroena Jumpera i stanowią połączenie nowoczesności z tradycją – są np. okrągłe reflektory, ale jest również nowa interpretacja charakterystycznego grilla.

Pakiet retro dla Jumpera

Ceny pakietu stylizacyjnego nie ujawniono, ale firma FC Automobili ogłosiła, że planuje zbudować go w 70 egzemplarzach. Ta liczba nie jest przypadkowa – w tym roku mija bowiem 70 lat od wypuszczenia na rynek legendarnego dostawczaka.

 
Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze