Twój blog motoryzacyjny

Specjalny pakiet retro dla Citroena Jumpera

Włoska firma FC Automobili zbudowała body kit, który upodabnia współczesnego Citroena Jumpera do kultowego dostawczaka, jakim był Citroen typ H zwany Belmondo.

body kit dla Citroena Jumpera

Citroen serii H/HY był odpowiedzią na zapotrzebowanie na nieduże i zwinne ciężarówki o średnim tonażu, których po wojnie brakowało. Citroen H wyróżniał się oryginalnym wyglądem oraz względnie dużą przestrzenią ładunkową. Był lekki (blacha falista w nadwoziu) i tani w produkcji. Bardzo szybko zyskał ogromną popularność i w sumie sprzedał się na całym świecie w liczbie prawie pół miliona egzemplarzy (34 lata produkcji).

Citroen Typ H

Obecnie Citroen Typ H bywa dość często wykorzystywany w gastronomii jako food truck. Trudno jednak o egzemplarze w stanie idealnym. I tu z pomocą pojawia się firma FC Automobile z body kitem do Citroena Jumpera do samodzielnego montażu.

Citroen model H - pakiet stylizacyjny

Na pomysł pakietu, który składa się z 20 elementów, wpadli Fabrizio Caselani i David Obendorfer. Panele są „skrojone na miarę” Citroena Jumpera i stanowią połączenie nowoczesności z tradycją – są np. okrągłe reflektory, ale jest również nowa interpretacja charakterystycznego grilla.

Pakiet retro dla Jumpera

Ceny pakietu stylizacyjnego nie ujawniono, ale firma FC Automobili ogłosiła, że planuje zbudować go w 70 egzemplarzach. Ta liczba nie jest przypadkowa – w tym roku mija bowiem 70 lat od wypuszczenia na rynek legendarnego dostawczaka.

 
Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze