Twój blog motoryzacyjny

Toyota Hilux Tonka – zabawka dla dużych chłopców

Takie rzeczy tylko w Australii. Tamtejszy dział Toyoty zbudował dużą wersję samochodu-zabawki Tonka. Za bazę konceptu Tonka posłużyła Toyota Hilux.

Toyota Hilux Tonka wyróżniająca się czarno-żółtym malowaniem pełnowymiarowy pickup to powrót do przeszłości dla wielu miłośników motoryzacji, którzy 20 i więcej lat temu bawili się w piaskownicy małym autkiem marki Tonka.

Hilux Double Cab w wersji SR5 cechuje się 4-cylindrowym turbo dieslem o pojemności 2,8 l, który generuje 174 KM mocy i 420 Nm momentu obrotowego. Pojazd jest o 30 cm szerszy oraz o 20 cm wyższy od standardowego Hiluxa. Waży także więcej – ok. 2400 kg.

Z ciekawych dodatków, które zdecydowanie wyróżniają tego pickupa na tle innych, trzeba wymienić dodatkowe oświetlenie LED-owe, karbonową maskę, snorkel, osłonę podwozia z lekkich stopów i 35-calowe opony.

Wyjątkowa Toyota Hilux Tonka powstała w jednym egzemplarzu i ma być używana jako pojazd demonstracyjny na różnych imprezach i wystawach okolicznościowych. Toyota niestety nie planuje seryjnej produkcji.

Toyota Hilux jest najlepiej sprzedającym się pojazdem terenowym na Antypodach (ponad 920 000 sprzedanych egzemplarzy od początku produkcji) Powyższy koncept został zbudowany, aby uczcić ten fakt oraz zacieśnić współpracę pomiędzy Tonką i Toyotą. Ta pierwsza firma kończy w tym roku 70 lat, z kolei Hilux w przyszłym roku będzie celebrował 50-lecie istnienia na rynku.

 
Zdjęcia: autoblog.com

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze