Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Koncepcyjne modele Jeepa na Easter Jeep Safari 2017

Zbliża się coroczny Easter Jeep Safari w mieście Moab w stanie Utah (8-16 kwietnia), a to oznacza wielkie święto dla entuzjastów offroadu i miłośników marki Jeep. Z tej okazji amerykański producent przygotował 7 niezwykłych konceptów.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Jeep Grand One

koncept Jeepa - Grand One

Za bazę posłużył Jeep Grand Cherokee ZJ z 1993 roku. Pojazd otrzymał większy prześwit o 5 cm i wydłużone zawieszenie, 33-calowe opony oraz retro felgi. Pod maską pracuje 5,2-litrowy silnik V8, który sprzężono z 4-biegową automatyczną przekładnią. Wnętrze zachowało klimat lat 90.


Jeep Safari

Koncept Safari

Koncept oparty na modelu Wrangler Unlimited Rubicon wyróżnia się półprzeźroczystymi panelami na drzwiach i otwieranym dachem. Taka konstrukcja ma umożliwiać swobodne podglądanie dzikich zwierząt podczas safari. Na wyposażeniu Jeepa znalazł się dron.


Jeep Quicksand

koncept Jeepa o nazwie Quicksand

Najbardziej szalony koncept Jeepa, który oparty jest na Wranglerze. Został zaprojektowany z przeznaczeniem do jazdy po wydmach i piaskach, a napędza go jednostka HEMI, którą sprzężono z 6-biegową manualną przekładnią. Quicksand stoi na 32-calowych oponach z przodu i 37-calowych z tyłu.

 

Jeep Trailpass

Trailpass - koncept Jeepa na bazie modelu Compass

Jeep Trailpass to tak naprawdę Jeep Compass Trailhawk tylko w nowym wcieleniu, z przyciemnionymi reflektorami, podniesionym o 4 cm zawieszeniem, 18-calowymi felgami, koszykiem na dachu i akcesoriami Mopar na swoim wyposażeniu.

Jeep Switchback

Koncept Jeepa o nazwie Switchback

Switchback posiada mosty Dana 44 z blokadą mechanizmów różnicowych, wykorzystuje sprężyny Fox i ma zwiększony prześwit o 10 cm. Pod maską pracuje jednostka V6 Pentastar o pojemności 3,6 l, którą sparowano z 5-biegową automatyczną przekładnią.


Jeep Luminator

Koncept Jeepa - Luminator

Jak już sama nazwa wskazuje, na pokładzie Jeepa Luminatora znajduje się cały arsenał zaawansowanych funkcji oświetleniowych. Lampy zasilane są akumulatorem litowo-jonowym umieszczonym w przestrzeni ładunkowej, który energię może czerpać z paneli fotowoltaicznych zainstalowanych na dachu.

Jeep CJ66

Koncepcyjny Jeep CJ66

Jeep CJ66 w kolorze „Copper Canyon” po raz pierwszy zadebiutował na SEMA 2016. Koncept posiada mocny silnik V8 HEMI o pojemności 5,7 l i mocy 383 KM, 6-biegową manualną przekładnię, przedni i tylny most Dana 44, wyciągarkę i liczne akcesoria z katalogu Mopar na swoim pokładzie. Siedzenia zapożyczono od Dodge’a Vipera.

 

 

Źródło: FCA North America, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze