Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Nazwy aut, które prawdopodobnie wymawiasz nieprawidłowo

Dzisiejszy post stanowi kontynuację tematu poruszanego już w serwisie. Oto kilka najpopularniejszych nazw związanych z motoryzacją (marki i wybrane modele aut), których wymowa nie jest oczywista i bardzo często sprawia nam problem.

Chiron

Bugatti Chiron

Najszybszy i najmocniejszy model Bugatti ma trudną nazwę. Prawidłowa wymowa to „szirą”.

Fiat

Panda

Niby oczywiste, ale głównie dla Włochów. Ważny jest akcent stawiany nad „i”. Jak w łacińskim „Fiat lux”.

Hyundai

SUV Hyundaia - Tucson

Nazwa koreańskiego producenta to skomplikowany przypadek. Nawet Koreańczycy mają bowiem wątpliwości, co do jej wymowy, sądząc po różnych wersjach, które krążą w internecie. W Europie dominuje „hiundaj”, w Azji „handej”. Pomocne mogą być angielskie dni tygodnia – Sunday czy Monday. W obiegu funkcjonuje również wymowa – „hjonde”.

Tucson

Hyundai Tucson to obok Nissana Qashqaia obecnie najpopularniejszy SUV na polskim rynku. Prawidłowa wymowa nazwy tego modelu to nie „tukson”, nie „takson”, nie „tason”, tylko „tusson”.

Lamborghini

Huracan Performante na genewskich targach

Klasyka klasyki. Słynny producent z Sant’Agata Bolognese wymawiany prawidłowo to „lamborgini”. Przez „g” a nie „dżi”.

Mazda

Mazda

Prawidłowo to „matzeda”. Taką wymowę stosują chyba jedynie rodowici Japończycy, nie zmienia to faktu, że tylko ona jest poprawna.

Mulliner

Mulliner

Mulliner jest specjalnym oddziałem Bentleya, który zajmuje się personalizacją. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, czego dowodem jest wyjątkowa intarsja dla Bentaygi. Prawidłowa wymowa to „molyner”.

Peugeot

Europejski samochod roku - Peugeot 3008

Proste, a trudne. „t” na końcu nie czytamy, a z ”eu” robimy „y”. Wychodzi „pyrzo” jak Pyrzowice.

Porsche

Niemiecka marka z siedzibą w Stuttgarcie prawidłowo czytana to „po-sze”.


Touareg

Volkswagen Touareg

Touareg jest ciężkim i masywnym SUV-em Volkswagena. Ciężko brzmiąca jest również jego nazwa, która powinna być czytana: „tuareg”.

Obejrzyjcie również poniższe video, które jest przyspieszonym kursem wymowy kilkunastu marek samochodowych:

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Komentarze