Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Elektryczny Citroen Berlingo MultiSpace

Coraz więcej marek ma w swojej ofercie modele na prąd. Citroen również chce być w awangardzie „zero emisji” i stopniowo powiększa gamę pojazdów z napędem elektrycznym. Nie tak dawno zaprezentował elektrycznego dostawczaka Berlingo L2 550 LX, a teraz poznaliśmy jego pasażerską wersję.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Elektryczny Berlingo

Citroen Berlingo MultiSpace posiada silnik elektryczny, który generuje 49 kW mocy (67 KM) i 200 Nm momentu obrotowego. Dwie baterie litowo-jonowe o pojemności 22,5 kWh umieszczono przy tylnej osi.

Dzięki opcji szybkiego ładowania zestaw akumulatorów można napełnić do poziomu 50% w 15 minut lub do 80% w czasie 30 minut. Standardowe ładowanie zajmuje 8 godzin, a z domowego gniazdka – 10 godzin.

Berlingo

Akumulatory otrzymały 8-letnią gwarancją (lub 100 000 kilometrów), a silnik – 5-letnie zabezpieczenie gwarancyjne (lub 50 000 kilometrów).

E-Berlingo

Problemem dla potencjalnych nabywców może być jednak zasięg auta, który w cyklu NEDC wynosi zaledwie 170 kilometrów.

Citroen Berlingo - zero emisji

Auto pomieści w swoim wnętrzu 5 osób i spory bagaż (bagażnik liczy 675 litrów pojemności, a po wyjęciu siedzeń aż 3000 litrów). Przesuwne drzwi boczne po obu stronach wpływają na funkcjonalność i praktyczność francuskiego pojazdu.

5-osobowe wnetrze Citroena Berlingo

Na wyposażeniu auta znalazła się klimatyzacja, system audio z CD i MP3, czujniki parkowania, system monitorowania ciśnienia w oponach, ESC z asystentem ruszania na wzniesieniu oraz 7-calowy ekran dotykowy.

Citroen Berlingo na prad

Citroen podążą z duchem czasu, jeśli chodzi o nowe technologie. Szereg funkcji pojazdu, m.in. ogrzewanie wnętrza, można obsługiwać za pomocą aplikacji na smartfona. Umożliwia ona także śledzenie poziomu naładowania baterii.

Elektryczny Berlingo trafi do sprzedaży w pierwszej kolejności na rynek brytyjski w 3 kwartale 2017 roku.

 

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze