Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Porsche Mission E powstanie w kilku wariantach

Na targach we Frankfurcie w 2015 roku Porsche zaprezentowało futurystyczny koncept Porsche Mission E, który wzbudził sporą sensację i sprawił, że stoisko niemieckiego producenta stało się głównym miejscem pielgrzymowania. Ostatnio dyrektor generalny Porsche, Oliver Blume, ujawnił kilka dodatkowych szczegółów na temat auta.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Piękne Porsche z silnikiem elektrycznym – Mission E (nazwa nie jest ostateczna) będzie pozycjonowane poniżej Porsche Panamera.

Niezwykle Porsche Mission E trafi do produkcji

W rozmowie z portalem Autocar Blume potwierdził zasięg nowego Porsche, który ma wynosić 500 kilometrów oraz możliwość szybkiego ładowania akumulatorów do poziomu 80% w zaledwie 15 minut. Porsche Mission E ma być także zdolne rozpędzać się do setki w 3,5 s.

Za pracę nad 800-voltowym układem zasilającym będzie prawdopodobnie odpowiadać firma Hitachi.

Elektryczne Porsche Mission E ma być dostępne w kilku wariantach mocy pomiędzy 400 i 600 KM. Ciekawostką jest opcja aktualizacji oprogramowania (za odpowiednią dopłatą), dzięki której będzie można wersję 400-konną auta uaktualnić np. do wersji 450-konnej. Podobne rozwiązania poprawiające wydajność stosowane są m.in. przez Teslę Motors.

Platforma Mission E jest obecnie rozwijana i ma się różnić od architektury stosowanej w przypadku Audi E-Tron. Auta mają jednak wykorzystywać te same akumulatory litowo-jonowe. W tym momencie Porsche jest na etapie budowy prototypu, który będzie testowany jeszcze tego lata. Debiut elektrycznego sedana przewidziano na pierwszą połowę 2019 roku.

Mission E - koncept koncernu Porsche

 
Zdjęcia: motor1.com, autocar.co.uk


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze