Twój blog motoryzacyjny

Porsche Mission E powstanie w kilku wariantach

Na targach we Frankfurcie w 2015 roku Porsche zaprezentowało futurystyczny koncept Porsche Mission E, który wzbudził sporą sensację i sprawił, że stoisko niemieckiego producenta stało się głównym miejscem pielgrzymowania. Ostatnio dyrektor generalny Porsche, Oliver Blume, ujawnił kilka dodatkowych szczegółów na temat auta.

Piękne Porsche z silnikiem elektrycznym – Mission E (nazwa nie jest ostateczna) będzie pozycjonowane poniżej Porsche Panamera.

W rozmowie z portalem Autocar Blume potwierdził zasięg nowego Porsche, który ma wynosić 500 kilometrów oraz możliwość szybkiego ładowania akumulatorów do poziomu 80% w zaledwie 15 minut. Porsche Mission E ma być także zdolne rozpędzać się do setki w 3,5 s.

Za pracę nad 800-voltowym układem zasilającym będzie prawdopodobnie odpowiadać firma Hitachi.

Elektryczne Porsche Mission E ma być dostępne w kilku wariantach mocy pomiędzy 400 i 600 KM. Ciekawostką jest opcja aktualizacji oprogramowania (za odpowiednią dopłatą), dzięki której będzie można wersję 400-konną auta uaktualnić np. do wersji 450-konnej. Podobne rozwiązania poprawiające wydajność stosowane są m.in. przez Teslę Motors.

Platforma Mission E jest obecnie rozwijana i ma się różnić od architektury stosowanej w przypadku Audi E-Tron. Auta mają jednak wykorzystywać te same akumulatory litowo-jonowe. W tym momencie Porsche jest na etapie budowy prototypu, który będzie testowany jeszcze tego lata. Debiut elektrycznego sedana przewidziano na pierwszą połowę 2019 roku.

Mission E - koncept koncernu Porsche

Zdjęcia: motor1.com, autocar.co.uk


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze