Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

5 superaut zaprezentowanych na genewskich targach motoryzacyjnych 2017

Frank Sinatra powiedział kiedyś – „jeśli chcesz być kimś to kupujesz Ferrari, jeśli jednak już jesteś kimś, kupujesz Lambo”. Sergio Marchionne stwierdził ostatnio coś zupełnie innego – „wielu ludzi kupuje Lamborghini, ponieważ zwyczajnie nie może dostać Ferrari”. Cóż, każdy ma prawo do własnego zdania. W poniższym zestawieniu znalazło się miejsce i dla Lamborghini i dla ekskluzywnej marki z Maranello.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Aston Martin Valkyrie

Aston Martin Valkyrie w Genewie

To hybrydowe hiperauto, wcześniej określane kodem AM-RB 001, na genewskich targach zadebiutowało oficjalnie pod nazwą Aston Martin Valkyrie. Jego sercem jest silnik V12 o pojemności 6,5 l, za który odpowiada Cosworth. Motor hybrydowego Astona Martina ma wsparcie ze strony elektrycznej jednostki zbudowanej przez firmę Rimac. Układ łącznie generuje ponad 1000 KM i sprawia, że Valkyrie pierwszą setkę łyka w 2,5 s.

Hiperauto Aston Martin Valkyrie

Co jeszcze? Stosunek masy do mocy na poziomie 1:1, aerodynamiczny docisk, który przykleja auto do drogi niczym magiczny super glue i prędkość maksymalna – 402 km/h. O innych liczbach auta przeczytacie tutaj.

Aston Martin Valkyrie będzie konkurował z Ferrari LaFerrari i McLarenem P1. Przewidziano jedynie 150 egzemplarzy. Cena: kilka milionów dolarów.

Lamborghini Huracan Performante

Huracan Performante na genewskich targach

Lamborghini Huracan Performante zadebiutowało w Genewie z tytułem najszybszego seryjnego auta, jakie kiedykolwiek pokonało słynny tor Nurburgring. Jego czas to 6 minut i 52 sekundy. Najlepszy wynik do tej pory należał do Porsche 918 Spyder – 6 minut i 57 sekund.

Lamborghini Huracan Performante w Genewie

Włoskie superato o masie 1382 kg wyposażony jest w 5,2 l silnik V10, który produkuje 640 KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 2,9 s, a prędkość maksymalna to 325 km/h. Cena: od 195 040 euro w Europie.

Zenvo TS1 GT

Zenvo TS1 GT

Być może w niedalekiej przyszłości zapytani w sondzie ulicznej o pierwsze skojarzenia z Danią, oprócz klocków Lego, piwa Carlsberg i baśni Andersena wymienimy dzieło małej firmy Zenvo Automotive. Duńczycy w Genewie pokazali, że są w formie (być może wpływ na to miało 10-lecie istnienia firmy). Ich pojazd cechuje się spektakularnym designem i dużą wydajnością. Nazywa się Zenvo TS1 GT i jest w istocie rozwinięciem projektu ST1.

Zenvo TS1 GT

Do napędu TS1 GT posłużyła doładowana jednostka V8 o pojemności 5,8 l, która generuje 1180 KM i 1100 Nm. Moc trafia na tylne koła za sprawą 7-biegowej automatycznej przekładni, która jest równie szybka, jak te stosowane w Formule 1.

Pierwsza setka pęka po 2,8 s, a maksymalna prędkość wynosi 375 km/h. Cena: ok. miliona euro

McLaren 720S

McLaren z modelem 720S w Genewie

Wyróżnia go centralnie umieszczona 4-litrowa jednostka biturbo V8 o mocy 720 KM i 770 Nm momentu obrotowego. Wszystko to przy masie 1282 kilogramów.

McLaren 720S

McLaren 720S ma nadwozie z włókna węglowego, unoszone do góry drzwi z częścią dachu i minimalistyczne wnętrze, w którym króluje oryginalna cyfrowa deska rozdzielcza.

Podobno zaprezentowany McLaren jest w stanie rozpędzić się do setki w ok. 2,9 sekundy. Im dalej w las, tym jest ciekawiej. Producent informuje, że po kolejnych 5 sekundach na wyświetlaczu pojawia się 200 km/h. Osiągnięcie 300 km/h zajmuje od startu w sumie 21,4 s. Maksymalna prędkość wynosi 341 km/h.

Cena: od 210 000 funtów.

Ferrari 812 Superfast

Ferrari 812 Superfast

To pierwsze Ferrari z elektrycznym wspomaganiem kierownicy. Ferrari 812 Superfast napędza jednostka V12, która znajduje się za przednią osią. Ma pojemność 6,5 l, a jej moc wynosi 800 KM. Z jednostką współpracuje poprawiona 7-stopniowa dwusprzęgłowa przekładnia.

Ferrari Superfast debiutuje w Genewie

Ferrari Superfast jak sugeruje już nazwa – jest szybkie. Sprint do setki trwa 2,9 s, a prędkość maksymalna wynosi 340 km/h. Więcej o pojeździe tutaj.

Cena: ponad 320 000 dolarów.

 
Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze