Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Pop.Up – latający samochód

Studio projektowe Italdesign i firmę Airbus połączyła wspólna wizja transportu w zakorkowanych miastach. Tak narodził się projekt latającego samochoduPop.Up, który zadebiutował podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Pop.Up, czyli latajacy samochod

Na koncept Pop.Up składa się inteligentna platforma z kołami, kapsuła pasażerska i moduł, który pozwala wznieść się ponad chmury.

Pop.Up - auto-dron

Można nim przemieszczać się po mieście – Pop.Up jest wtedy niczym innym jak małym elektrycznym,
w pełni autonomicznym samochodzikiem, który daje radę w ciasnych uliczkach miasta. Można go użytkować jako wagonik kolejowy, po wcześniejszym ustawieniu na torach. W najciekawszej opcji po dołączeniu modułu z czterema śmigłami Pop.Up zamienia się w aeromobil.

System komputerowy po przeprowadzonej analizie wybierze najkrótszą drogę dojazdu oraz dostosuje kolorystykę wnętrza do nastroju pasażerów.

Pop.Up od środka

Latający samochód przyszłości zasilany jest dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 60kW (81 KM). Naładowanie akumulatorów zajmuje 15 minut i umożliwia pokonanie ok. 130 km. Jeśli chodzi o doczepiany moduł ze śmigłami, dysponuje on mocą 136 kW (184 KM), ale zasięg wynosi 100 km (bez obciążenia).

Pop.Up na dzień dzisiejszy jest konceptem opracowanym przez Italdesign i Airbus, który wymaga jeszcze udoskonalenia, a od strony prawnej – stworzenia/dostosowania przepisów regulujących poruszanie się w powietrzu.

 
Źródło zdjęć: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze