Twój blog motoryzacyjny

Ford testuje technologię druku 3D

Ford eksploruje możliwości wykorzystania druku 3D w motoryzacji – do produkcji narzędzi, komponentów i części samochodowych. Do testów służy urządzenie firmy Stratasys – Infinite Build System, które zainstalowano w Centrum Badań i Innowacji Forda w Dearborn.

Ford i drukarka 3D

Stratasys Infinite Build System działa jak inne drukarki 3D, ale na większą skalę. Posiada znacznie więcej opcji i umożliwia drukowanie zarówno małych jak i dużych części samochodowych, oraz pełnowymiarowych elementów samochodu, co do tej pory stanowiło pewną trudność i wyzwanie dla technologii 3D.

Ford drukuje w 3D

Projekt modelu jest przesyłany do pamięci urządzenia, które realizuje program. W praktyce oznacza to, że można wydrukować każdy element o dowolnym kształcie. Druk 3D minimalizuje koszty tworzenia skomplikowanych części oraz skraca czas ich produkcji.

Samochód z drukarki 3D

Testy Forda koncentrują się na drukowaniu spojlerów oraz specjalistycznych części wykorzystywanych w autach sportowych. To właśnie w personalizacji i produkcji małoseryjnej Ford upatruje największe zalety druku 3D. Wytwarzane przed drukarkę komponenty cechują się mniejszą wagą i w niedalekiej przyszłości mogą być produkowane pod konkretnego klienta.

 

 

Zdjęcia : carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze