Twój blog motoryzacyjny

Porsche 911 GT3

Na tę premierę ostrzyli sobie zęby wszyscy miłośnicy sportowej marki ze Stuttgartu. Na genewskich targach motoryzacyjnych zaprezentowano nowy model – Porsche 911 GT3.

Nowe Porsche GT3 zostało zaopatrzone w 4-litrowy wolnossący silnik, który praktycznie nie różni się od jednostki umieszczonej w modelu 911 GT3 Cup. Cechuje się mocą 500 KM i momentem obrotowym na poziomie 458 Nm.

W Genewie debiutuje nowe Porsche GT3

Aby każdy klient był w pełni usatysfakcjonowany, Porsche oferuje GT3 do wyboru: z 7-stopniową przekładnią dwusprzęgłową PDK oraz 6-stopniową skrzynią manualną. W przypadku tej pierwszej pojazd przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,2 s i może jechać z prędkością 318 km/h. Z manualem, która zadowoli prawdziwych purystów, najnowsze Porsche jest wolniejsze o 0,5 s i rozpędza się do 320 km/h.

Porsche nie ukrywa wysokich aspiracji modelu 911 GT3. Nisko osadzone auto, wyposażone w tylną oś skrętną, nowy dyfuzor i karbonowe skrzydło, ma idealnie sprawdzać się na torze, zapewniając kierowcy jeszcze lepszą przyczepność i zwinność.

Przód Porsche GT3 zmodyfikowano pod kątem optymalizacji przepływu powietrza, zmiany objęły także reflektory i tylne światła.

We wnętrzu Porsche znalazła się sportowa kierownica z modelu 918 Spyder i kubełkowe fotele z oparciem wzmocnionym włóknem węglowym. Jeśli jednak nabywca nie zamierza użytkować auta na torze zbyt często, może pozostać przy adaptacyjnych fotelach z pełną regulacją elektryczną w 18 zakresach.

Cena nowego Porsche 911 GT3 startuje od 111 802 funtów.

Źródło: autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze