Twój blog motoryzacyjny

Najmniejszy Rolls-Royce na świecie

Kiedy myślicie o marce Rolls-Royce, prawdopodobnie wyobrażacie sobie luksusową limuzynę wielkości jachtu, automatycznie wysuwaną srebrną Spirit of Ecstasy, której nie sposób ukraść, być może także szofera. To jest dobre wyobrażenie, ale niepełne, o czym świadczy mały Rolls-Royce SRH.

Rolls-Royce SRH

Zabawkowy Rolls-Royce powstał z myślą o pacjentach szpitala chirurgii dziecięcej imienia świętego Ryszarda w Chichester (inicjały SRH od St Richard’s Hospital). Ma wywoływać uśmiech na ich twarzach oraz pełnić konkretną funkcję odstresowacza przed często bardzo nieprzyjemnymi zabiegami chirurgicznymi.

Niezwykly Rolls-Royce dla dzieci

Samochodzik-zabawka został zbudowany z taką samą precyzją i dbałością o szczegóły, z jaką firma podchodzi do produkcyjnych modeli. Odpowiada za niego dział Rolls-Royce Bespoke, który na co dzień zajmuje się personalizacją i tworzeniem wersji dostosowanych pod oczekiwania wymagającego klienta. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania.

Rolls-Royce SRH

Rolls-Royce SRH napędzany jest jednostką elektryczną zasilaną akumulatorem żelowym 24V. Można się nim poruszać z maksymalną prędkością 16 km/h (po założeniu ogranicznika jest to 6,5 km/h).

Maly Rolls-Royce

Samochód elektryczny dla dzieci wyróżnia charakterystyczny dla Rolls-Royce’a grill oraz ręcznie nałożona czerwona linia wzdłuż pomalowanej na niebiesko karoserii. We wnętrzu znalazły się materiały najwyższej jakości – czerwona skóra i drewno.

Oryginalny Rolls-Royce SRH

Prace nad miniaturowym Rolls-Royce pochłonęły łącznie 400 roboczogodzin, a wiele elementów małego Rolls-Royce’a (m.in. statuetkę Spirit of Ecstasy) uzyskano dzięki drukarce 3D.

 
Zobacz również: Morgan EV3 Junior – trójkołowiec dla najmłodszych

 

 

Źródło: autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze