Twój blog motoryzacyjny

Range Rover Velar – elegancki SUV

Range Rover Velar, który ma wypełnić lukę pomiędzy modelem Evoque i Range Roverem Sport, zadebiutował przed publicznością na genewskich targach. Zobaczcie, jak prezentuje się na zdjęciach.

Range Rover Velar

Nazwa auta nawiązuje do oryginalnej koncepcji Range Rovera z końcówki lat 60. który powstawał w całkowitej konspiracji i ukryciu ( z języka łacińskiego „velare” oznacza „zasłonę”).

Nowy Range Rover - Velar

Przyzwyczailiśmy się do tego, że Range Rover jest potężny, ciężki i kanciasty. W stosunku do Velara te przymiotniki nie do końca pasują. SUV jest masywny, ale jednocześnie wydaje się być lekki i smukły. To efekt dynamicznie poprowadzonej linii nadwozia oraz klamek drzwi, które podobnie jak w Tesli, nie wystają poza karoserię.

Klamki w Range Roverze Velar

Jego wygląd może być jednak mylący. Velar posiada właściwości auta terenowego, wyposażony jest w zawieszenie pneumatyczne i napęd na 4 koła, jego prześwit sięga 250 mm, a zdolność brodzenia w wodzie wynosi 650 mm.

Range Rover Velar

Kierowca będzie miał do dyspozycji m.in. system Terrain Response (dostosowuje ustawienia silnika, skrzyni biegów, podwozia do rodzaju terenu) i system Dynamic Stability Control (zwiększa stabilność jazdy w razie potrzeby i optymalizuje przyczepność).

SUV Range Rovera o nazwie Velar

Pojazd został wyposażony w matrycowe reflektory LED, które wytwarzają wiązkę światła o maksymalnej długości 550 metrów.

Kokpit Velara

Jeden ekran to za mało. Range Rover Velar ma dwa ekrany dotykowe, dzięki którym można obsługiwać większość funkcji w aucie. Na pokładzie znalazły się również dysk o pojemności 60 gigabajtów i nagłośnienie marki Meridian o mocy 1600 W.

Velar - niezwykly SUV Range Rovera

Range Rover Velar będzie dostępny na początku z 5 jednostkami. Podstawowym silnikiem będzie 2-litrowy diesel (180 i 240 KM). W gamie jest jeszcze 3-litrowa jednostka wysokoprężna V6 (300 KM). Jeśli chodzi o benzynę, będzie można wybierać spośród 2- i 3-litrowej jednostki (odpowiednio 250 i 380 KM). Topowa benzynowa jednostka V6 będzie w stanie rozpędzić pojazd od 0 do 100 km/h w ok. 5,3 s i pozwoli jechać z prędkością maksymalną 250 km/h.

Auto trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Cena za najsłabszego diesla w Wielkiej Brytanii wynosi 44 830 funtów.

 

 

Zdjęcia: Land Rover


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze