Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

McLaren – powstanie film o genialnym konstruktorze i kierowcy wyścigowym

Życie kierowcy wyścigowego, konstruktora i legendy sportów motorowych Buce’a McLarena nie jest w takim stopniu znane, jak przedsiębiorstwo, które zbudował. Film zatytułowany krótko i zwięźle –„McLaren” ma to zmienić.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Bruce McLaren

Pochodzący z Nowej Zelandii Bruce McLaren żył bardzo krótko, ale niezwykle intensywnie. Jego osiągnięcia jako kierowcy wyścigowego były wyjątkowe – w 1959 roku wygrał Grand Prix w Los Angeles, stając się najmłodszym zwycięzcą GP w historii (miał 22 lata i 104 dni). Triumfował w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, zwyciężał również dwukrotnie w serii wyścigowej Can-Am.

W 1963 roku założył własne przedsiębiorstwo Bruce McLaren Motor Racing Ltd, które jest znane dzisiaj pod nazwą McLaren. 5 lat później w bolidzie własnej konstrukcji odniósł zwycięstwo w Grand Prix Belgii. Niestety, pasmo sukcesów przerwała przedwczesna śmierć. McLaren zginął tragicznie podczas testu auta na torze w Goodwood w 1970 roku w wieku zaledwie 32 lat.

Premiera filmu „McLaren” w reżyserii Rogera Donaldsona przewidziana jest na drugą połowę roku. Przedsmak tego, czego możemy się spodziewać w filmie prezentuje 2-minutowy zwiastun:

 

 

Zdjęcie: roadandtrack.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze