Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Sportowy jacht Cigarette Racing Marauder na 50. rocznicę założenia AMG

Firma Cigarette Racing wyszła naprzeciw tym, którzy mają zasobne portfele, lubią emocje, jakie niesie ze sobą marka AMG i nie chcą się ograniczać do wyścigów wyłącznie na lądzie.

To nie pierwszy taki wspólny projekt AMG i Cigarette Racing. Firmy współpracują ze sobą od 10 lat, teraz jednak okazja była szczególna – 50. rocznica powstania marki AMG.

luksusowy jacht Cigarette Racing

Niezwykły jacht został oficjalnie zaprezentowany na Miami Internationa Boat Show.

jacht AMG

Podczas gdy Mercedes AMG GT R napędzany jest 4-litrowym silnikiem benzynowym twin turbo V8 o mocy 585 KM, jacht Marauder ze znaczkiem AMG zasilany jest przez dwie potężne jednostki Mercury Racing, które dostarczają w sumie 3100 KM.

silnik Cigarette Racing

Co ciekawe, firma Cigarette Racing wdrożyła pomysł, który zastosował swego czasu Dodge w modelu Challenger SRT Hellcat, czyli 2 kluczyki. Pierwszy uwalnia moc 1350 KM na paliwie 91-oktanowym. Drugi uaktywnia 1550 KM na specjalnym paliwie.

jacht Cigarette Racing AMN

Marauder może przecinać fale morskie z prędkością maksymalną sięgającą 217 km/h. Na jego pokładzie w komfortowych warunkach może podróżować 5 osób.

Pokład, klapa silnika, a nawet toaleta zostały wyrzeźbione z włókna węglowego.

Jacht pokryto lakierem, który koresponduje z odcieniem zieleni nadwozia Mercedesa AMG GT R. Nazywa się Green Hell Mango.

Cigarette Racing Marauder - jacht ze znaczkiem AMG

Cenę jachtu wstępnie oszacowano na 1 800 000 dolarów. Mercedes AMG GT R to wydatek rzędu 200 000$. Być może potencjalny nabywca, który zdecyduje się zarówno na jacht, jak i samochód, będzie mógł liczyć na upust ze strony producenta. W pakiecie w końcu, jak głoszą reklamy, zawsze jest taniej.

Jacht Marauder o mocy 3100 KM

 

 

Zdjęcia:carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Komentarze