Twój blog motoryzacyjny

Ferrari 812 Superfast

W świecie producentów supersamochodów nie można stać w miejscu. Motoryzacyjny wyścig zbrojeń trwa cały czas i Ferrari dobrze o tym wie. Firma z Maranello pokazała następcę modelu F12berlinetta. Już sama nazwa pojazdu zdradza nam jego główną cechę.

Ferrari 812 Superfast – superszybki następca F12

Ferrari 812 jest Superfast. Nie jest to być może najlepsza nazwa dla auta, ale tłumaczą ją liczby. Auto z wierzgającym koniem na masce wykorzystuje 6,5-litrową wolnossącą jednostkę V12 (pojemność silnika zwiększono o 0,2 l względem modeli F12 i LaFerrari).

Jest to najmocniejszy produkcyjny model Ferrari w historii marki. Jego moc to 800 KM (przy 8500 obr./min.). Maksymalny moment obrotowy wynosi 718 Nm (przy 7000 obr./min.).

Z wolnossącą V12-tką współpracuje udoskonalona 7-biegowa dwusprzęgłowa przekładnia, która jest jeszcze szybsza i wpływająca pozytywnie na osiągi. Te na papierze mogą robić wrażenie. Ferrari 812 Superfast rozpędza się do setki w 2,9 s, a maksymalna prędkość wynosi 340 km/h. Takie same osiągi notuje model F12tdf, który waży jednak 1415 kg (to ponad 100 kilogramów mniej od 812 Superfast).

Po raz pierwszy Ferrari zastosowało elektryczne wspomaganie układu kierowniczego. Kierowca ma do dyspozycji znany z F12tdf system skrętnych kół tylnych (Virtual Short Wheelbase) oraz system sterujący kątem poślizgu (Slide Slip Control).

Superfast otrzymał również aktywne klapy, które mają zwiększać siłę docisku podczas wchodzenia w zakręt.

Wygląd Ferrari 812 Superfast

Wnętrze zostało delikatnie poprawione względem poprzednika, pojawiły się nowe siedzenia, kierownica oraz opcja dotykowego wyświetlacza, na którym pasażer może śledzić m.in. prędkość auta.

Ferrari 812 Superfast dostępne będzie w kolorze czerwonym Rosso Settanta, który jest hołdem wobec 70-lecie istnienia firmy. Pojazd w pełnej krasie zadebiutuje na genewskim salonie samochodowym.

 

Źródło: autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze