Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

5 faktów na temat nowego Seata Ibizy

Hiszpański producent pokazał odświeżoną Ibizę. Piąta generacja auta zadebiutuje oficjalnie na genewskich targach motoryzacyjnych, ale już dzisiaj wiadomo, czego możemy się spodziewać.


Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2019


1. Rywal Forda Fiesty oferowany będzie tylko w wersji 5-drzwiowej. Odmiany 3-drzwiowa oraz kombi według wstępnych informacji nie są przewidziane.

Debiutuje nowy Seat Ibiza

2. 5. generacja Ibizy zbudowana jest na nowej platformie MQB A0, na której wkrótce powstanie m.in. nowy Volkswagen Polo. Zapewnia ona wzrost sztywności skrętnej o 30% przy jednoczesnym zmniejszeniu masy. Te zmiany mają wpłynąć na poprawę precyzji prowadzenia oraz niższe zużycie paliwa.

Nowy Seat Ibiza

3. W porównaniu ze swoim poprzednikiem nowa Ibiza ma zwiększony rozstaw osi o 95 mm i jest szersza
o 87 mm, co przekłada się na przestronniejsze wnętrze i pojemniejszy bagażnik (355 litrów wobec wcześniejszych 292 litrów).

Nowy i wiekszy Seat Ibiza

4. Do wyboru będzie szeroka gama silników, m.in. 1.6 TDI (80 KM, 95 KM i 110 KM), 1.0 TSI (w dwóch wariantach mocy – 95 KM i 115 KM) oraz 1.0 (90 KM) w wersji na gaz ziemny CNG. Pojawi się też nowa jednostka – 1.5 TSI (150 KM).

Oto nowy Seat Ibiza

5-biegowa manualna skrzynia biegów trafi do słabszych modeli, 6-biegowa manualna przekładnia znajdzie się w mocniejszych wersjach silnikowych. W ofercie będzie również dostępna 7-biegowa skrzynia dwusprzęgłowa DSG.

5. Seat stawia na minimalizm i czytelność. We wnętrzu bogatszych wersji zagości system multimedialny
z większym 8-calowym wyświetlaczem (dostępny jest także 5-calowy ekran), a kierowca będzie miał do dyspozycji adaptacyjny tempomat, automatyczną klimatyzację, czujniki parkowania oraz kamerę cofania.

Wnetrze odnowionego Seata Ibizy

Dla melomanów przewidziano system BeatsAudio, składający się ze wzmacniacza 300W, subwoofera i 6 głośników.

Wnetrze nowej Ibizy

Na polski rynek nowy Seat Ibiza trafi w drugiej połowie roku.

 
Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Targi motoryzacyjne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć! >>

Komentarze