Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Najczęściej wyszukiwane marki motoryzacyjne w Google

Światem rządzi Toyota, Rosjanie kochają Hyundaia, Honda cieszy się popularnością w Kanadzie, a Mini w Południowej Azji. Tak wynika z analizy wykonanej przez firmę Quickco na temat najczęściej wyszukiwanych marek w Google w 2016 roku w poszczególnych krajach.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


W statystykach uwzględniono 193 kraje, w których nie ma problemu z dostępem do wyszukiwarki Google (pominięto m.in. Koreę Północną, Kubę i Iran).

Popularne marki motoryzacyjne w wyszukiwarce Google

Toyota znalazła się najwyżej na liście wyszukiwania aż w 74 krajach. Drugie miejsce zajęła marka BMW (51 krajów), a na trzecim uplasował się Hyundai (17 krajów). Te 3 marki stanowiły w sumie 73% wszystkich zapytań.

Z opracowanego zestawienia można wyciągnąć kilka ciekawych wniosków. Narodowa lojalność i lokalny patriotyzm w większości przypadków nie odgrywały decydującej roli przy wyszukiwaniu marek w Google. Tylko w Niemczech, we Włoszech, we Francji i w Szwecji największą popularnością cieszyły się rodzime marki – odpowiednio BMW, Fiat, Renault i Volvo.

Dużym zaskoczeniem jest informacja, że najczęściej wyszukiwaną marką w Japonii nie była Toyota, czy Honda, ale BMW. Również w Korei Południowej na szczycie popularności nie znalazł się Hyundai, tylko marka z Monachium. W USA najczęściej wyszukiwana była Toyota, a Chevrolet, który dostępny jest w ponad 140 krajach na świecie, najwięcej zapytań miał w Argentynie, Chile, Kolumbii, Ekwadorze i Meksyku. W Polsce zwyciężyła marka BMW.

Popularne marki w Google

Tylko w jednym kraju na szczycie listy wyszukiwanych marek znalazło się superauto. Mowa o Bugatti, które najczęściej ‘guglowane’ było w Nigrze (w tym przypadku nie można jednak wykluczyć, że znaczna część zapytań dotyczyła tak naprawdę marki odzieżowej).

Całą analizę należy traktować z pewnym dystansem, jako rodzaj ciekawostki. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że Google w niektórych krajach (m.in. Chiny, Rosja, Korea Południowa) nie jest najczęściej używaną wyszukiwarką.

 
Źródło: quickco.co.uk


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze