Twój blog motoryzacyjny

7-osobowa Dacia Duster

Dacia pracuje nad II generacją Dustera. Samochód ma być dostępny w wersji 7-osobowej. Wstępnie nazywana Dacia Grand Duster trafi na rynek w 2018 roku.

Nowa Dacia Duster

Dacia Duster należy do najlepiej sprzedających się pojazdów w segmencie SUV i crossover w Europie. Pojazd zadebiutował na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2010 roku. Dacia Duster jest obecnie dostępna w ponad 100 krajach. Na całym świecie wyprodukowano łącznie już milion jego egzemplarzy.

Dacia Grand DusterDacię Duster, która jest sprzedawana na niektórych rynkach ze znaczkiem Renault pokochało też bardzo wielu Polaków. Tajemnica jej popularności tkwi w przystępnej cenie, prostocie i funkcjonalności. Łatwy
i szybki serwis oraz dostęp do części zamiennych to kolejne atuty Dustera. Teraz pojawi się jeszcze jeden argument za jego zakupem – nowy design (bardziej opływowe kształty) oraz trzeci rząd siedzeńnowa Dacia Duster pomieści 7 osób.

Środek nowego Dustera

Nowy Duster (wstępnie nazwany Dacia Grand Duster) będzie oparty na modułowej platformie zbudowanej wspólnie przez Renault i Nissana. Nowy 7 osobowy Duster ma być dłuższy od wersji bazowej o 200 mm, co umożliwi umieszczenie wspomnianego trzeciego rzędu foteli i wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni na bagaż.

Nawigacja w nowym Dusterze

Marka pozostanie wierna swojej filozofii, czyli ograniczeniu kosztów produkcji do minimum i utrzymaniu konkurencyjnych cen, dlatego bogatsze wyposażenie (m.in. czujniki parkowania, system nawigacji, kamera cofania) będzie dostępne w opcji. Więcej szczegółowych informacji oraz zdjęcia nowego Duster’a 2018 poznamy w najbliższych miesiącach. Dacia Grand Duster ma trafić na rynek w 2018 roku.
Źródło zdjęć: autoexpress.co.uk, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze