Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Wnętrze przyszłości – innowacje technologiczne zaprezentowane podczas targów CES w Las Vegas

Jak będą wyglądały wnętrza aut w niedalekiej przyszłości? Na to pytanie próbowało opowiedzieć kilku producentów na targach technologii użytkowej CES 2017. Oto kilka najciekawszych projektów.


Targi motoryzacyjne ProfiAuto Show 2019

  

HoloActive Touch BMW

BMW i HoloActive Touch

Pamiętacie „Raport Mniejszości” Spielberga i wielki wyświetlacz HUD na przedniej szybie? HoloActive Touch to taki wirtualny interfejs, który pozwala na sterowanie funkcjami auta za pomocą gestów i ruchów. System wykorzystuje kamerę, która śledzi opuszki palców kierowcy i emituje impulsy w momencie aktywowania funkcji. Dzięki temu interakcja ma charakter namacalny.

W BMW serii 7 istnieje już możliwość sterowania gestami. Nie jest powiedziane, że trochę bardziej zaawansowany system holograficzny, jakim jest HoloActive Touch, trafi za kilka lat do kabiny tego luksusowego sedana.

HUD według Panasonic

HUD

Bardzo zaawansowany wyświetlacz HUD zaprezentowała też firma Panasonic. Na system składa się 8 kamer, które monitorują przestrzeń wokół auta i informują o zagrożeniach na drodze. HUD może wyświetlać duże obrazy na linii wzroku kierowcy. Zastępuje również zestaw tradycyjnych wskaźników i sprawia, że boczne lusterka stają się zbędne.

Hyundai i Mobility Vision

koncept wnetrza Hyundai

Hyundai pokazał interaktywną platformę umożliwiającą integrację funkcji komunikacji pomiędzy autem, biurem i domem.

kabina Hyundaia

Koncept nazywa się Mobility Vision i jest zdecydowanie najbardziej wybiegającą w przyszłość wizją wnętrza pojazdu. Obejrzyjcie film:

 

Idea Mobility Vision zaciera granicę pomiędzy przestrzenią mieszkalną a wnętrzem auta, które staje się tak naprawdę meblem w domu. To nie jedyna propozycja ze strony koreańskiego producenta. Wnętrze auta przyszłości będzie oferować swoim pasażerom całą gamę korzyści: od monitorowania stanu zdrowa i dobrego samopoczucia pasażerów, poprzez zapewnienie rozrywek muzycznych (centrum multimedialne), aż po funkcję klimatyzatora, a nawet generatora prądu, w sytuacji zaniku zasilania.

Mercedes i projekt Fit & Healthy

Mercedes i system Fit&Healthy

Mercedes skupił się na komforcie i zdrowiu. Projekt Fit & Healthy został stworzony wespół z Philipsem, a za bazę posłużyło wnętrze Mercedesa Maybacha klasy S. I tak smart zegarek połączony z komputerem poda informacje na temat pracy naszego serca, a kierownica odczyta tętno. Kierowca będzie mógł poprawić sobie samopoczucie rozpylając w powietrzu ulubione zapachy lub dobierając oświetlenie. Na uwagę zasługują również siedzenia, które za pomocą czujników kontrolują poziom zmęczenia i dostosowują się do pasażerów, tak by podczas podróży poczuli się odprężeni i zrelaksowani.

Wnętrze według Boscha

Bosch wnetrze

Swoją wizję wnętrza przyszłości zaprezentowała również firma Bosch. Zamiast klasycznej kierownicy jest drewniany wolant. Kokpit zaopatrzony jest w kilka ekranów, które wyświetlają wszystkie potrzebne informacje, służą też rozrywce i surfowaniu po Internecie.

Bosch i wnetrze

Komputer zapamiętuje osobiste preferencje konkretnego kierowcy (technologia rozpoznawania twarzy), dlatego nie trzeba się przejmować ustawianiem foteli czy kierownicy. Wszystkie funkcje można obsługiwać za pomocą gestów lub dotyku. Jeśli kierowca zdecyduje się na jazdę autonomiczną, będzie mógł skorzystać z centrum multimedialnego, które umili mu czas w drodze do domu.

 

 
Źródło zdjęć: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Targi motoryzacyjne w 2019 roku, na których nie może Cię zabraknąć! >>

Komentarze