Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Volkswagen I.D. Buzz – współczesna wersja popularnego „ogórka”

Retro styl, żywe kolory, przestronna kabina i kultowy kształt legendarnego mikrobusa. Volkswagen I.D. Buzz zadebiutował na targach motoryzacyjnych w Detroit.

koncept Volkswagena I.D. Buzz

„Ogórek”, czyli Volkswagen T1, w latach 60. był symbolem kultury hipisowskiej. Funkcjonalność, pojemność, niska cena oraz charakterystyczny wygląd sprawiły, że pojazd cieszył się ogromną popularnością na całym świecie. Projekt o nazwie I.D. Buzz nawiązuje stylistycznie do przodka, technologicznie jednak bliżej mu do zaprezentowanego rok temu konceptu Volkswagena Budd-e.

I.D. BUZZ

Układ napędowy pojazdu obejmuje 2 silniki elektryczne na każdej z osi o łącznej mocy 369 KM, które pozwalają przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 5,1 s i rozwijać prędkość maksymalną 159 km/h.

koncept Volkswagena - I.D.Buzz

Zestaw baterii o pojemności 111 kWh jest umieszczony w podłodze pojazdu i zapewnia zasięg ok. 600 kilometrów (według norm NEDC). Producent twierdzi, że naładowanie baterii do 80% pojemności zajmuje tylko 30 minut dzięki uniwersalnemu systemowi ładowania Combined Charging System.

W razie potrzeby Volkswagen może być wyposażony w jeden silnik elektryczny (na tylnej osi) z mniejszym akumulatorem o pojemności 83 kWh. Taką możliwość daje nowa platforma MEB.

Pojazd wyróżnia się w pełni autonomicznym systemem, który Volkswagen nazywa I.D. Pilot, funkcją identyfikacji kierowcy i konfiguracji ustawień pod jego preferencje, systemem HUD, chowaną kierownicą, drewnianą podłogą oraz siedzeniami, które można obrócić o 180 stopni.

wnetrze konceptu  I.D.Buzz

koncept I.D.Buzz

Na dzień dzisiejszy niewiadomo, kiedy i czy w ogóle I.D Buzz trafi do produkcji.

 
Źródło zdjęć: carscoops.com

Komentarze