Twój blog motoryzacyjny

Faraday Future FF 91 – samochód jutra

Rok po premierze kosmicznego konceptu FFZERO1 firma Faraday Future zaprezentowała kolejny futurystyczny pojazd, który ma wypełnić niszę z szybkimi elektrycznymi minivanami/crossoverami.

Pojazd nazywa się FF 91 i został pokazany publicznie na odbywających się w Las Vegas największych targach elektroniki samochodowej i nowej technologii (CES).

FF 91

FF 91 zasilany jest przez 4 silniki elektryczne, które łącznie wytwarzają moc 1050 KM. Pozwala to na rozpędzenie się do 96 km/h w 2,39 s, czyli szybciej od najszybszej Tesli Model S.

Producent twierdzi, że auto na pełnych bateriach jest w stanie pokonać przy stałej prędkości wynoszącej ok. 88 km/h dystans 775 kilometrów. Akumulator (130kWh), opracowany wraz z firmą LG, można naładować do 50% za pomocą dołączonej ładowarki w domowym zaciszu, a szacowany czas ładowania to 4,5 godziny. Podobno nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości zastosować w pojeździe jeszcze pojemniejszą baterię.

Koncept jest bardzo aerodynamiczny (opór powietrza Cx 0,25) i naszpikowany elektroniką. Wyposażono go
w 13 radarów, 12 czujników ultradźwiękowych, 10 kamer i urządzenie LIDAR 3D.

Faraday Future konept

Zgodnie z przewidywaniami pojazd jest także autonomiczny. Prezentacja auta pokazała jednak, że technologia ta wymaga jeszcze dopracowania – samodzielne parkowanie zakończyło się sukcesem dopiero po kilku próbach.

FF 91

Cena FF 91 pozostaje nieznana, ale rezerwacja, w ramach której będzie można wybrać unikalny kolor nadwozia, to koszt 5000 dolarów. Samochód w liczbie 300 egzemplarzy ma oficjalnie trafić do produkcji
w 2018 roku, biorąc jednak pod uwagę poważne problemy finansowe firmy, ta data może ulec zmianie.

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze