Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Lucid Air – konkurent dla Tesli

W sierpniu wspominałem na blogu o kalifornijskiej firmie Atieva (obecnie jej nazwa to Lucid Motors), zajmującej się początkowo produkcją baterii. Ich eksperymentalny Van na bazie Mercedesa Vito na dystansie 1/4 mili dosłownie zmiótł z powierzchni ziemi BMW i8 i Dodge’a Vipera. Teraz firma przedstawiła swój pierwszy pojazd, który ma rywalizować z Teslą Motors i Modelem S.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Elektryczny Sedan z Kalifornii - Lucid Air

Pierwsze zdjęcia konceptu robią wrażenie. Air wygląda futurystycznie i bardzo elegancko.

Rywal Tesli - Lucid Air

Elektryczny sedan napędzany jest przez dwa silniki (po jednym na oś) o łącznej mocy 1000 KM. Niewiele jednak na dzień dzisiejszy wiadomo o zastosowanych rozwiązaniach technicznych.

Luksusowy sedan Lucid Air

Klienci mają możliwość wyboru baterii o pojemności 100 kWh lub 130 kWh. Ta druga ma gwarantować maksymalny zasięg na jednym ładowaniu w granicach 644 kilometrów.

1000-konny Lucid Air

Podobnie jak Tesla Model S P100D, Lucid Air jest też bardzo szybki. Na papierze sprint do setki trwa tylko 2,5 s.

Kokpit Lucid Air

Peter Rawlinson, odpowiedzialny za rozwój auta od strony technologii, nazwał pojazd prywatnym odrzutowcem na kołach. Wnętrze elektryka zaprojektowano z naciskiem na komfort i wygodę. Siedzenia owinięto białą skórą, a kabinę otoczono licznymi przeszkleniami. Do dyspozycji kierowcy i pasażerów są interaktywne wyświetlacze.

Elegancki sedan - Lucid Air

Lucid Air jest wyposażony w 6 modułów radarowych, 8 kamer i 4 czujniki, rejestrujące przeszkody na drodze.

Lucid Air od srodka

Firma Lucid Motors zamierza wprowadzić model Air na rynek w 2018 roku. Pierwsze 250 egzemplarzy
z najbogatszym wyposażeniem wyceniono wstępnie na 160 000 dolarów. Pojazd można już rezerwować, wymagany depozyt to 25 000 baksów. Po debiucie topowego modelu Air producent planuje uruchomić tańszą wersję auta w cenie ok. 65 000 dolarów.

 

 

Źródło zdjęć: cnet.com, carsacoops.com

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze