Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Volvo S60 Polestar TC1 kontra Volvo Truck „The Iron Knight”

W imię dobrej zabawy i marketingu dwa modele Volvo najszybsze w swoich kategoriach zestawiono ze sobą na torze.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Volvo S60 Polestar kontra Volvo Truck

2400 koni mechanicznych i 6000 Nm. Przyspieszenie do setki w granicach 4,6 s. Te liczby stoją za 4,5-tonową ciężarówką Volvo The Iron Knight, którą napędza potężny zamontowany centralnie 13-litrowy silnik wysokoprężny Volvo D13. Po drugiej stronie barykady ważące 1100 kg Volvo S60 Polestar TC1 z 4-cylindrową turbodoładowaną jednostką z rodziny Drive-E o mocy ponad 400 KM.

The Iron Knight ustanowił rekord prędkości na dystansie 1000 metrów. Z kolei Volvo S60 Polestar odniosło zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych (WTCC) w Szanghaju.

Teraz te dwa tak odmienne pojazdy zestawiono ze sobą w dwóch konkurencjach: w klasycznym wyścigu na ćwierć mili, w którym teoretycznie przewagę ma ciężarówka dzięki ogromnemu momentowi i szerokim oponom oraz w rywalizacji na dystansie 3125 metrów na torze Mantorp Park w Szwecji.


Zobaczcie nasz test błękitnego Volvo S60 T6 R-Design z pakietem Polestar

 

 

Źródło: Volvo


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze