Twój blog motoryzacyjny

Ford Fiesta WRC od M-Sport

Ford Fiesta zadebiutował w 4 odmianach kilkanaście dni temu, a teraz firma M-Sport zaprezentowała pojazd w specyfikacji rajdowej. Jest na czym oko zawiesić.

Fiesta WRC wedlug M-Sport

Samochód zaprojektowano w 95% od podstaw. Dyrektor M-Sport, Malcolm Wilson, stwierdził, że jest to jeden z najbardziej ekscytujących projektów firmy. Podobno świetnie jeździ, dobrze brzmi i nieźle się prezentuje.

Rajdowa Fiesta WRC

Fiesta ma potężne nadkola, imponujących rozmiarów skrzydło, przeprojektowane zderzaki oraz dyfuzor, który wygląda tak, jakby można było nim orać pole. Zadbano o bezpieczeństwo – jest stalowa klatka przyspawana do podwozia, wzmocnione progi, ulepszone hamulce, siedzenia sportowe Sparco i jeszcze więcej specjalnej pianki w drzwiach absorbującej energię.

Fiesta WRC od M-Sport

Wygląd jednak to nie wszystko. Pod maską pracuje 4-cylindrowa jednostka 1.6 EcoBoost o mocy 380 KM oraz momencie obrotowym na poziomie 450 Nm. Silnik sprzężono z nową 6-biegową sekwencyjną skrzynią biegów z wielotarczowym sprzęgłem.

M-Sport i nowa Fiesta WRC

Sezon 2017 zapowiada się pasjonująco.

 

 

Źródło zdjęć: M-Sport, sportrapid.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze