Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

6 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o koncepcie Rinspeed Oasis

Dlaczego ten pojazd tak dziwnie wygląda? Czemu ma więcej przeszkleń od miejskiego autobusu? No i przede wszystkim: dlaczego w jego wnętrzu rosną kwiaty? Tego typu pytania można mnożyć, ale odpowiedź jest jedna. To jest Rinspeed.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Szwajcarska firma pod dowództwem Franka M. Rinderknechta od 1979 roku zajmuje się tworzeniem bardzo oryginalnie prezentujących się prototypów i modyfikacją samochodów. Pojazdy powstają najczęściej w pojedynczych egzemplarzach i stanowią ozdobę na światowych targach motoryzacyjnych i technologicznych (np. CES w Las Vegas). Najnowszym dzieckiem marki Rinspeed jest koncept Oasis.

1. Nowoczesny wygląd

Pojazd z przyszlosci - Rinspeed Oasis

Rinspeed Oasis wygląda dość futurystycznie i stanowi według twórców interpretację droida R2-D2 z filmu „Gwiezdne Wojny”. Może obracać się w miejscu, co ułatwia manewrowanie na ograniczonej przestrzeni.

2. Autonomiczność

Rinspeed Oasis z przyszlosci

Oasis jest pojazdem elektrycznym i autonomicznym. To co odróżnia go od autonomicznego pojazdu Google, to fakt, że pozwala się sam prowadzić, jeśli taka jest wola kierowcy. Pojazd oferuje też zdecydowanie więcej, jeśli chodzi o funkcjonalność i możliwości użytkowania.

3. Car-sharing

Kokpit konceptu Oasis

Kabina wyposażona jest w dwa fotele, zestaw ekranów z wyświetlaczem o fantazyjnej rozdzielczości 5K (wykorzystuje technologię projekcji holograficznej) i wielofunkcyjną kierownicę, którą można przekształcić w podręczny stolik. Inżynierom Rinspeeda bliska jest idea tzw. car-sharingu – auto może być współużytkowane przez wielu kierowców i dostosuje się do indywidualnych preferencji i potrzeb każdego użytkownika.

4. Pełna mobilność i komunikacja ze światem

Koncept Rinspeed Oasis

Rinspeed Oasis należy do aut z gatunku connected cars. Posiada stały dostęp do sieci i mediów społecznościowych oraz zapewnia nieprzerwaną komunikację. Kierowca dzięki zainstalowanym aplikacjom jest informowany o zmianach warunków pogodowych czy natężeniu ruchu na drodze, może też liczyć na szybszą pomoc w razie wypadku.

5. Szklarnia na pokładzie

Oryginalny Rinspeed Oasis

To chyba pierwszy na świecie pojazd, w którym można posadzić kwiaty czy uprawiać rzodkiewkę, a nawet pomidory. W grę wchodzi także pielęgnacja drzewka Bonsai. Wszystko to jest możliwe dzięki specjalnej szklarni umieszczonej w kokpicie, licznym przeszkleniom i panelowi słonecznemu, który został zamontowany na dachu.

6. Możliwe zastosowania

Rinspeed i pizza

Rinspeed może pełnić funkcję mobilnego biura, czy miejskiego wózka na zakupy, ale nie tylko. Podgrzewane (lub chłodzone w zależności od potrzeb) szuflady w tyle auta czynią z niego idealne narzędzie pracy dla dostawców pizzy. Jedno jest pewne – przyszłość kuchni włoskiej rysuje się w jasnych barwach.

 

 

Źródło: rinspeed.eu


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze