Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Donkervoort jeszcze szybszy – D8 GTO-RS

Holandia najczęściej kojarzy się z tulipanami, wiatrakami i rowerami. Miłośnicy motoryzacji będą mieli jednak zupełnie inne skojarzenia. Wymienią firmę DAF, Spykera czy producenta ultra lekkich sportowych samochodów – Donkervoorta. Ten ostatni zaprezentował najnowsze wcielenie modelu D8 o oznaczeniu GTO-RS.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Donkervoort - pocisk z Holandii

Zasilanie auta pochodzi z Audi – to 5-cylindrowa doładowana jednostka o pojemności 2,5-litrów. Szczegółowe dane dotyczące mocy nie zostały ujawnione, ale firma twierdzi, że Donkervoort D8 GTO-RS cechuje się większym momentem obrotowym i lepszym przyspieszeniem. Standardowy D8 GTO rozpędza się do setki w zaledwie 2,8 s, można się zatem spodziewać wyniku na poziomie 2,5 – 2,6 s.

Donkervoort D8 GTO-RS jeszcze szybszy

Tylek Donkervoorta D8 GTO-RS

Donkervoort D8 GTO-RS posiada regulowany system kontroli trakcji, jak również poprawiony układ zawieszenia oraz skrzynię z podwójnym sprzęgłem. Poprawiono konstrukcję, siłę docisku oraz aerodynamikę (opór powietrza uległ zmniejszeniu o 20%), co ma przekładać się na wyższą prędkość.

Karbonowe wnętrze Donkervoort D8 GTO-RS

kokpit Donkervoorta

Tylnonapędowy Donkervoort D8 GTO-RS nie jest pojazdem dla każdego, z uwagi na cenę (ponad 150 000 euro), ale także na limitowaną produkcję. Holenderski potwór powstanie zaledwie w liczbie 65 egzemplarzy, z czego 40 w wersji standardowej, a 15 to tzw. Bare Naked Carbon Edition. Pozostałe 10 sztuk – Race Edition – będzie wyposażone w sportową skrzynię biegów (bez homologacji drogowej).

Sportowy i ultralekki Donkervoort D8 GTO-RS

 

Źródło: donkervoort.com, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze