Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

SUV Alfa Romeo Kamal

Już w 2003 roku włoski producent zaprezentował pierwszego SUV-a w swojej karierze: Alfa Romeo Kamal. Był to koncept z napędem 4×4. Przypominamy sylwetkę Kamala przy okazji debiutu pierwszego produkcyjnego SUV-a: pięknej Alfy Romeo Stelvio, zaprezentowanej właśnie na targach motoryzacyjnych w Los Angeles.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


koncept Alfy Romeo - SUV Kamal

SUV Alfa Romeo Kamal był mniejszym pojazdem od Stelvio, ale posiadał podobno dość duże i funkcjonalne wnętrze (zdjęć nigdy nie ujawniono publicznie), z licznymi schowkami, uchwytami na kubki oraz z bagażnikiem o pojemności przekraczającej 400 litrów.

Wloski SUV - koncept Kamal

W założeniu producenta Kamal miał łączyć w sobie wydajność terenowego SUV-a z przyjemnością jazdy kompaktową Alfą Romeo. Jeśli chodzi o stylistykę, w jego wyglądzie można się doszukać cech różnych aut (np. reflektory z Fiata Grande Punto, a tył Mitsubishi Colt).

Alfa Romeo Kamal

Koncept Alfy Romeo Kamal otrzymał stały napęd na 4 koła z układem wektorowania momentu obrotowego, niezależne zawieszenie na podwójnych wahaczach poprzecznych, 6-biegową skrzynię sekwencyjną i 20-calowe koła ze specjalnie zaprojektowanymi dla tego modelu oponami Pirelli Scorpion.

Koncept SUV-a Alfy Romeo z 2003 roku

Pod maskę Alfa Romeo Kamal trafiła jednostka V6 o pojemności skokowej 3,2-litrów i mocy 250 KM i 300 Nm, która pochodziła oryginalnie z Alfy Romeo 147 GTA. Według danych szacunkowych samochód był w stanie rozpędzić się do ponad 200 km/h.

Koncept Alfy Romeo o nazwie Kamal

Kierowca podczas jazdy mógł liczyć na wsparcie ze strony systemów: kontroli trakcji oraz kontroli stabilności pojazdu (Vehicle Dynamic Control).

 

 

Źródło: motor1.com, autoblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze