Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Alfa Romeo Kamal

Na targach motoryzacyjnych w Los Angeles zadebiutowała piękna Alfa Romeo Stelvio, która jest pierwszym produkcyjnym SUV-em włoskiej marki. Nie każdy pamięta, że Alfa Romeo pokazała już SUV-a w 2003 roku. Był to koncept i nazywał się Kamal.

koncept Alfy Romeo - SUV Kamal

Alfa Romeo Kamal był mniejszym pojazdem od Stelvio, ale posiadał podobno dość duże i funkcjonalne wnętrze (zdjęć nigdy nie ujawniono publicznie), z licznymi schowkami, uchwytami na kubki oraz z bagażnikiem o pojemności przekraczającej 400 litrów.

Wloski SUV - koncept Kamal

W założeniu producenta Kamal miał łączyć w sobie wydajność terenowego SUV-a z przyjemnością jazdy kompaktową Alfą Romeo. Jeśli chodzi o stylistykę, w jego wyglądzie można się doszukać cech różnych aut (np. reflektory z Fiata Grande Punto, a tył Mitsubishi Colt).

Alfa Romeo Kamal

Koncept Alfy Romeo Kamal otrzymał stały napęd na 4 koła z układem wektorowania momentu obrotowego, niezależne zawieszenie na podwójnych wahaczach poprzecznych, 6-biegową skrzynię sekwencyjną i 20-calowe koła ze specjalnie zaprojektowanymi dla tego modelu oponami Pirelli Scorpion.

Koncept SUV-a Alfy Romeo z 2003 roku

Pod maskę Alfa Romeo Kamal trafiła jednostka V6 o pojemności skokowej 3,2-litrów i mocy 250 KM i 300 Nm, która pochodziła oryginalnie z Alfy Romeo 147 GTA. Według danych szacunkowych samochód był w stanie rozpędzić się do ponad 200 km/h.

Koncept Alfy Romeo o nazwie Kamal

Kierowca podczas jazdy mógł liczyć na wsparcie ze strony systemów: kontroli trakcji oraz kontroli stabilności pojazdu (Vehicle Dynamic Control).

 

 

Źródło: motor1.com, autoblog.com

Komentarze