Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Volkswagen Passat GT – dla Amerykanów

Na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Los Angeles (18 – 27 listopad) zadebiutuje koncept Passata o sportowym zacięciu ze znaczkiem GT. Zrobiony przez Amerykanów dla Amerykanów. Ma on pokazać kierunek, w jakim zmierza niemiecka marka po skandalu dieselgate.

koncept amerykanskiego Passata GT

Pod maską nie ma jednak rewolucji. Passat GT wyposażony jest w dobrze znany Amerykanom 3,6-litrowy motor TSI VR6 o mocy 280 KM, z którym współpracuje 6-biegowa dwusprzęgłowa automatyczna przekładnia DSG. Jednostkę VR6 możemy znaleźć też m.in. w Golfie 3. generacji.

Passat GT o zacieciu sportowym

Główne zmiany dotyczą stylistyki. Producent dokonał ponad 20 modyfikacji względem Passata dostępnego na amerykańskim rynku. Z zewnątrz koncept wyróżnia się trapezoidalnymi końcówkami wydechu, czarnym malowaniem dachu, grillem z czerwonym obramowaniem, reflektorami LED i niewielką lotką na bagażniku. Całość dopełniają 19-calowe felgi i czerwone zaciski hamulcowe.

koncept Passata GT

Passat GT został również obniżony o 1,5 cm, a jego zderzaki delikatnie poszerzono, przez co pojazd zyskał na agresywności.

Stonowane wnetrze Volkswagena Passata GT

We wnętrzu konsola środkowa utrzymana jest w fortepianowej czerni, sportowe fotele pokryto czarną skórą z szarymi wstawkami, a panele drzwi ozdobiono materiałem imitującym włókno węglowe.

koncept Passata GT dla Amerykanow

Volkswagen Passat GT jest gotowy do produkcji, ostateczna decyzja zależy jednak od pozytywnych reakcji na targach w Los Angeles.

 
Zobacz też: Test Passata B7

 

 

Źródło zdjęć: carscoops.com

Komentarze