Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Odświeżony Volkswagen Golf

Jeden z najpopularniejszych kompaktów na rynku został zmodernizowany. Modyfikacje z zewnątrz są niewielkie i zauważalne głównie dla fanów marki (tych największych). Kluczowe zmiany zaszły we wnętrzu i pod maską.

Golf po modernizacji

Spostrzegawcze oko dostrzeże przeprojektowane zderzaki czy subtelnie poprawiony układ lamp, które z tyłu są teraz diodowe w każdej wersji. Producent rezygnuje całkowicie z ksenonów. Do wyboru będą halogeny lub w opcji za dopłatą – reflektory w technologii LED.

Golf po faceliftingu

Nowy Golf dostanie nową 1,5-litrową 4-cylindrową jednostkę TSI o mocy 150 KM z systemem dezaktywacji 2 cylindrów i turbosprężarką o zmiennej geometrii. Dostępna będzie również wersja 130-konna Blue Motion
o mocy 130 KM. Zastrzyk mocy otrzyma też model GTI. W tym przypadku 2-litrowa jednostka będzie generowała 230 KM, a w wersji Performance – 245 KM. Skrzynia 7-biegowa DSG zastąpi 6-biegową.

Golf GTI

We wnętrzu pojawią się większe ekrany i udoskonalony system multimedialny z nowym interfejsem. Zestaw wskaźników analogowych zniknie na rzecz cyfrowych wyświetlaczy (opcja). W topowym modelu znajdzie się 9,2-calowy ekran dotykowy. Niektóre funkcje auta kierowca będzie mógł kontrolować za pomocą prostych gestów, podobnie jak to ma miejsce w BMW serii 7.

kokpit odswiezonego Golfa

Herbert Diess, prezes Zarządu Volkswagena, twierdzi, że nie ma obecnie na rynku w tej klasie pojazdów auta równie bezpiecznego i komfortowego, co odświeżony Golf. Patrząc na listę wyposażenia, trudno nie przyznać mu racji, choć za większość systemów wpływających na bezpieczeństwo trzeba dodatkowo zapłacić.

system wykrywania pieszych z funkcja automatycznego hamowania

Na pokładzie Golfa znajdziemy m.in. asystenta pasa ruchu, system wspomagający jazdę w korku, czy system ostrzegający o ryzyku zderzenia z pieszym z funkcją awaryjnego hamowania. Ciekawym rozszerzeniem tego ostatniego jest funkcja Emergency Assist, która zatrzyma pojazd, jeśli kierowca nie zareaguje na komunikat o zagrożeniu.

Golf po faceliftingu trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2017 roku.

 

 

Źródło zdjęć: carscoops.com, autoevolution.com

Komentarze