Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Honda NSX-GT – ostra jak katana

Honda przygotowuje się do sezonu w japońskiej serii wyścigowej Super GT. W marcu poznaliśmy sportowy model NSX-GT3, a teraz Japończycy zaprezentowali potwora NSX-GT, który już samym wyglądem budzi strach.

NSX GT na Super GT

Inżynierowie postawili sobie wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o siłę docisku i optymalizację przepływu powietrza. Napędzany na tył pojazd odznacza się charakterystycznym splitterem, licznymi poszerzeniami w nadwoziu, potężnym dyfuzorem i jeszcze większym skrzydłem.

Honda NSX GT

Z kierowcą na pokładzie, ale bez paliwa, Honda NSX-GT waży ok. 1050 kg.

Ostra jak katana Honda NSX GT

Wygląd to jednak nie wszystko. Pojazd posiada 2-litrową turbodoładowaną 4-cylindrową jednostkę (dla porównania NSX-GT3 dysponuje 3,5-litrowym silnikiem V6 twin turbo). Pomimo tego, jest ona w stanie wygenerować ok. 600 KM. Silnik współpracuje z 6-biegową sportową skrzynią Hewland.

Wyscigowka po japonsku - NSX GT

NSX-GT będzie rywalizował na japońskich torach o palmę pierwszeństwa z Nissanem Nismo i Lexusem LC500.

 

 

Źródło: roadandtrack.com, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Komentarze