Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Chińska kopia BMW i3 – Yema B11

BMW ma w swojej ofercie małego elektryka – model i3. Jest to bardzo ciekawy pojazd, który świetnie się sprawdza w mieście. Chińczycy postanowili go skopiować. I tak powstała Yema B11.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


BMW i3 można kupić w chińskich salonach, ale jego cena jest bardzo wysoka i waha się w granicach 420 000 -510 000 juanów (244 000 – 296 000 zł). Cena Yemy B11 jest jeszcze nieznana, ale z pewnością będzie dużo niższa.

Chinczycy skopiowali BMW i3

Samochód nie jest tak perfekcyjnie skopiowany, jak to miało miejsce z podróbką Range Rovera Evoque – Landwindem X7. To chyba najbezczelniejszy ‘rip-off’ dokonany przez Chińczyków. W odróżnieniu od BMW i3 , Yema B11 ma konwencjonalnie otwierane drzwi, znacznie mniejszej koła i relingi dachowe. Inny jest również układ tylnej wycieraczki, o pasie przednim nie wspominając.

Yema B11 w sprzedaży pojawi się na rynku chińskim w drugiej połowie 2017 roku. Będzie dostępna jako elektryk oraz w wersji hybrydowej. W pierwszym przypadku elektryczny silnik ma generować 41 KM. Hybryda będzie dysponować tą samą jednostką elektryczną i benzynowym motorem o pojemności 1-litra o mocy 68 KM. Jeśli chodzi o oryginał, czyli BMW i3, silnik elektryczny umieszczony w aucie generuje 125 kW/170 KM.

elektryczne BMW i3

 

 

Zobacz: Chińskie podróbki aut
Źródło: carnewschina.com, bmwblog.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze