Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Mercedes X-Class – nowa definicja pickupa

Mercedes zaprezentował koncepcyjnego pickupa X-Class w dwóch odmianach: Stylish Explorer i Powerful Adventurer. Pojazd bazuje na platformie Nissana NP300 Navara.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Mercedes X-Class w dwoch wersjach

Niemiecka marka uznała, że już czas najwyższy uzupełnić bogate portfolio o pickupa. W Sztokholmie przedstawiła dwie wersje koncepcyjne, które mają wyznaczać nowe standardy w segmencie pojazdów użytkowych.

Stylish Explorer

Pickup Mercedesa na luksusowo

Farmer też człowiek. Musi czasem odetchnąć od pracy, zrelaksować się, pojechać do miasta, odwiedzić teatr lub filharmonię. Będzie mógł to zrobić za kółkiem pickupa o nazwie Stylish Explorer, który swoim wyposażeniem niewiele odbiega od luksusowej klasy S.

Luksusowe wnetrze Mercedesa X-Class

Jest to chyba pierwszy na świecie pickup premium, chociaż dziwnie brzmi zestawienie akurat tych dwóch słów. Wnętrze wypełnia drewno, aluminium i skóra Nappa.

Tylne lampy w pickupie Mercedesa

Pickup został postawiony na kołach z 22-calową felgą i wyróżnia się stylistyka tylnych lamp.

Powerful Adventurer

Hardcorowa wersja Mercedesa X-Class

Więcej wspólnego z ciężką pracą w trudnych warunkach ma wersja nazwana roboczo Powerful Adventurer. Pickup ma podwyższone zawieszenie i większy prześwit, terenowe opony, wyciągarkę, reduktor i blokadę mechanizmu różnicowego. Również jego wnętrze jest mniej subtelne.

Wnetrze pickupa Mercedesa w wersji Powerful Adventurer

Mercedes X-Class ma być w stanie przewieźć na pace ładunek o wadze 1100 kg oraz uciągnąć przyczepę do 3500 kg. Jeśli chodzi jednostki, które zasilą auto, mowa o 4-cylindrowych silnikach benzynowych oraz wysokoprężnych. Topowy model ma wykorzystywać turbodiesla V6 i być wyposażony w napęd 4Matic.

Tył Mercedesa X-Class w wersji Powerful Adventurer

Nowy pickup będzie dostępny na 4 kluczowych rynkach: w Europie, Ameryce Łacińskiej, Południowej Afryce
i Australii. Nie ma na liście USA, gdzie rządzi Ford. Produkcja pickupa ma rozpocząć się pod koniec 2017 roku.

 

Zobacz też: 5 absurdalnie szybkich pickupów

 

Źródło: Mercedes


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze