Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

DARTZ przedstawia najdroższą kierownicę na świecie

O łotewskim producencie opancerzonych pojazdów zrobiło się głośno w 2009 roku, kiedy to oferował jeden z modeli Dartza z tapicerką wykonaną z przyrodzenia wieloryba. Najnowszy Prombron Black Alligator również szokuje za sprawą wyjątkowej kierownicy.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Dartz przedstawia najdroższą kierownicę na świecie

Już w nazwie auta mamy informację, jakie zwierzę jest dostarczycielem skóry. Wieniec kierownicy pokrywa aligator razem ze skórą płaszczki. Ale to nie wszystko. Kierownica dodatkowo jest inkrustowana 292 diamentami, 2 rubinami i złotem. Jak na Dartza – to standard.

Dartz i kierownica z aligatora

Dartz przygotował kierownicę z aligatora

Jest to prawdopodobnie najdroższe „kółko” na świecie. Jej koszt wynosi ok. 30 000 dolarów. Na tę chwilę producent planuje tylko jedną taką sztukę w jedynym przewidzianym egzemplarzu Prombrona Black Alligator, który trafi do klienta z Indii. Może się to jednak zmienić, jeśli tylko pojawią się chętni.

Jak się robi taką kierownicę? Oto film ilustrujący cały proces:

 

Sam pojazd oparty jest na Mercedesie GLS 63 AMG i na życzenie może mieć niemal wszystko, łącznie z podkręconym do 1500 KM silnikiem. Specjaliści Dartza udowadniali wielokrotnie, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych do wykonania. Kwestią jest tylko cena. Ta w przypadku Prombrona zaczyna się od miliona dolarów.

 

Przeczytaj też: DARTZ albo złote myśli Leonarda F. Yankelovicha
Źródło: motorauthority.com, carbuzz.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze