Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Jon Olsson i jego nowa zabawka – 800-konne Lamborghini Huracan

Gwiazda narciarstwa freestylowego, Jon Olsson, jeździł już różnymi zmodyfikowanymi pojazdami, od szalonego Rebelliona R2K, po Nissana GT-R i Audi RS6 Avant DTM, na Lamborghini Murcielago kończąc. Jego kolejnym autem jest bardzo mocno doposażone Lamborghini Huracan LP610-4.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


jon-olsson-i-jego-zabojczy-huracan

5,2-litrowa jednostka V10 otrzymała wsparcie kompresora amerykańskiej firmy VF Engineering, co zaowocowało mocą ponad 800 KM. Cechy szczególne: karbonowy układ dolotowy Eventuri, obniżone zawieszenie K&W oraz układ wydechowy od Akropovica. Nie mogło również zabraknąć bagażnika na narty
(z włókna węglowego).

Lambo Jona Olssona

Nowa zabawka Jona Olssona

Oficjalne osiągi nie zostały ujawnione, ale auto podobno przyspiesza w 5,3 s. w przedziale od 100 km/h do 200 km/h, i jest to wynik zbliżony do osiągów Bugatti Veyron. Na potrzeby projektu (użytkowanie przez całą zimę w niskich temperaturach) tarcze ceramiczne zastąpiono stalowymi.

szalone Lambo Olssona

Jon Olsson podzielił się pierwszymi wrażeniami z jazdy:

 

Kim jest Jon Olsson? To znany szwedzki narciarz, utytułowany we wszystkich (!) sportach związanych z narciarstwem. Jednak jego konikiem jest freeskiing. Oprócz narciarstwa fascynują go szybkie i drogie samochody, co potwierdza powyższy artykuł.

Źródło: jon-olsson.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze