Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Ford Fiesta ST by Mountune – mały, ale wariat

Brytyjski tuner Forda – firma Mountune przygotowała ciekawy pakiet wzmacniający dla Fiesty ST. Taki upgrade może stanowić idealną alternatywę dla Forda Fiesty RS, który być może pojawi się w najbliższych latach na rynku (nadzieja umiera ostatnia).


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Ford Fiesta ST by Mountune

Zestaw obejmuje większą turbosprężarkę Garret GT2554R, intercooler, nowy wydech oraz przestrojenie oprogramowania sterującego silnikiem. 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,6 l, który w Fieście ST generuje standardowo 182 KM i 240 Nm, z pakietem Mountune zyskuje dodatkowe ok. 80 KM i 110 Nm.

Według tunera taki zastrzyk mocy pozwali przyspieszać do setki w 5,7 s, czyli o ponad 1 s. szybciej niż oferuje to „zwykły” model ST. Co ciekawe, nie jest to ostatnie słowo specjalistów Mountune, którzy planują docelowo wycisnąć ze wspomnianej jednostki 280 KM.

 

Zobacz: Limitowane modele Forda – edycja Le Mans 50th Anniversary

 

 

Źródło: roadandtrack.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze