Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Pagani Huayra Dinastia – jedyne w swoim rodzaju

Yazi to według chińskiej kultury i mitologii hybryda smoka z wilkiem, która odznacza się walecznością i agresywnością. Jako ornament można ją spotkać na rękojeści tradycyjnego chińskiego miecza. Tak zostało nazwane również niezwykłe Pagani Huayra Dinastia.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Pod koniec 2014 roku w Chinach wylądowało najbardziej szalone Pagani Huayra w limitowanej do 3 egzemplarzy wersji Dinastia. Auta w 3 kolorach nadwozia: złotym, niebieskim i czerwonym miały uhonorować otwarcie Pagani China Automotive Limited na chińskiej ziemi. Sama liczba 3 nie była tu przypadkowa. Chińczycy uważają, że jest ona szczęśliwa, ponieważ w swoim brzmieniu przypomina słowo „ narodziny” i „nowe życie”. Najwyraźniej jednak Pagani postanowiło rozszerzyć Dinastię do 4 egzemplarzy.

pagani5

Pagani Huayra Dinastia odziana w purpurowy karbon posiada niestandardowe progi i charakterystyczną płetwę ozdobioną grafiką. Na uwagę zasługuje specjalny pakiet „Pacchetto Tempesta” (koszt to ok. 160 000 euro), który zawiera m.in. zestaw nowych lżejszych kół, wydłużony splitter, dyfuzor, czy regulowane amortyzatory marki Ohlins.

pagani2

pagani

Szalony samochód zasługuje na szalone kolory również w środku. We wnętrzu króluje jasna turkusowa skóra, która komponuje się z czarną alcantarą oraz licznymi dodatkami z włókna węglowego.

pagani3

pagani6

Supersamochód zasilany jest 6-litrową jednostką V12 z Mercedesa AMG, która produkuje 730 KM.

pagani9

Cena standardowej Huayry to prawie 2 100 000 euro. Purpurowa Huayra w wersji Dinastia z pewnością kosztuje więcej.

pagani4

 

Przeczytaj też: Pagani Huayra BC

 

 

Źródło zdjęć: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze