Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

1400 KM w Mustangu Kena Blocka

Ford Mustang Hoonicorn zyskał rozgłos dzięki 7. części Gymkhany. Ken Block za jego kierownicą siał spustoszenie w Mieście Aniołów. Specjalnie skonfigurowany pojazd na bazie Mustanga z 1965 roku cechował się napędem na 4 koła i potężną 6,7-litrową jednostką V8 o mocy 845 KM. Mistrz palenia opon uznał jednak, że to za mało i wzmocnił bestię.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


2016-hoonicornv2-06

Samochód w nowej liberii i tradycyjnie na oponach Toyo wygląda jak dzieło zwariowanego konstruktora, dla którego nie istnieją żadne ograniczenia.

2016-hoonicornv2-03

2016-hoonicornv2-01

Silnik V8 dostał wsparcie ze strony dwóch turbosprężarek oraz zestawu wtrysku metanolu. Tym sposobem udało się wygenerować szalone 1400 KM. Cała moc przekazywana jest na cztery koła za pośrednictwem sportowej skrzyni Sadev z rallycrossu. Według Blocka nowe wcielenie Hoonicorna jest tak zrywne i szybkie, że trudno nadążyć ze zmianą przełożeń.

2016-hoonicornv2-07

2016-hoonicornv2-04

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że niebawem zobaczymy kolejne video z ulepszonym Hoonicornem w akcji.

 
Dla przypomnienia: ostatnia Gymkhana numer 9

 

Źródło: hoonigan.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze