Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Motocykl przyszłości – BMW Vision Next 100

Vision Next 100 to próba spojrzenia w przyszłość motoryzacji. W ramach projektu poznaliśmy już koncepty aut Mini, Rolls Royce’a i BMW. Ostatnim konceptem, który uzupełnia gamę futurystycznych pojazdów jest jednoślad.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


bmw-v2

Koncepcyjny motocykl BMW Motorrad, zaprezentowany w Los Angeles z okazji 100-lecia marki BMW, wyróżnia się futurystycznym wyglądem i technologią rodem z filmów science fiction. Projektanci, którzy nie byli ograniczeni rygorystycznymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa, popuścili wodze fantazji. Ale tak z reguły bywa z konceptami i przewidywaniem przyszłości. Mamy rok 2116. Na drogę wyjeżdża elektryczny motocykl BMW.

bmwvision-next

Uwagę zwraca już sam jego wygląd i budowa. Motocykl jest pozbawiony klasycznego przedniego widelca, a innowacyjna w swoim projekcie rama może wyginać się i dostosowywać do pokonywanego zakrętu. Prowadzenie ma ułatwiać system automatycznego balansowania, który utrzyma motocykl w pionie zarówno podczas jazdy, jak i na postoju.

2016-bmwmotorradvisionnext100-19

Motocyklista przyszłości zaopatrzony zostanie w specjalne ubranie ochronne, które będzie zintegrowane z systemami BMW. Jeśli pojedziesz zbyt szybko, poczujesz wibrację, co będzie oznaczało, że należy zwolnić. Jeśli zacznie padać deszcz, kombinezon zapewni odpowiednią temperaturę. A przy wyższej prędkości, usztywni się w okolicach szyi dla ochrony przed wiatrem.

bmwvisionnext

Nie mogło zabraknąć specjalnych, w pełni interaktywnych okularów, które wyświetlą najważniejsze parametry jazdy oraz dostarczą potrzebnych informacji na temat trasy.

2016-bmwmotorradvisionnext100-34

Kask? Wizjonerzy BMW zakładają, że w przyszłości, w świecie idealnym, nie będzie wypadków i uda się wyeliminować potrzebę noszenia kasków.

2016-bmwmotorradvisionnext100-08

 

Obejrzyjcie video prezentujące ten futurystyczny koncept:

 

 

Źródło: carscoops.com, jalopnik.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze