Twój blog motoryzacyjny

Ayrton Senna i Honda NSX

Brazylijczyk Ayrton Senna uważany jest przez wielu za najlepszego kierowcę w historii Formuły 1. Ten 3-krotny mistrz świata odegrał istotną rolę przy tworzeniu japońskiego Ferrari – Hondy NSX. Dzięki jego uwagom – Senna spędził z autem wiele godzin na torze – inżynierowie udoskonalili konstrukcję, usztywniając nadwozie, co wpłynęło na poprawę właściwości jezdnych pojazdu.

ayrton-senna-nsx-videoRobert Alblas zmontował film, w którym honoruje zarówno wielkiego kierowcę, jak i Hondę NSX:

 

Dla przypomnienia: Honda NSX była cywilnym pojazdem z jednostką V6 o pojemności 3-litrów, który generował 274 KM. Po raz pierwszy zastosowano w niej zmienne fazy rozrządu – VTEC. Nadwozie auta zostało wykonane w całości z aluminium, dzięki czemu NSX ważył tylko 1370 kg. Jeśli dodamy do tego idealny rozkład masy, to otrzymujemy prawdziwego pogromcę zakrętów.

Na deser onboard z Senną:

 

Zerknij na: 6 historycznych zapisów video z rajdów samochodowych


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze