Twój blog motoryzacyjny

Na wypadek apokalipsy – Hennessey VelociRaptor 6×6

Koniec monopolu Mercedesa na sześciokołowe potężne terenówki. Do gry niebawem wkroczy Ford, który razem z Hennessey Performance przedstawi trzyosiową bestię na bazie Raptora F-150.

Terenowy Ford Hennessey VelociRaptor

Wszyscy zainteresowani kupnem terenowego auta z napędem na sześć kół mieli do tej pory ograniczony wybór głównie do Mercedesa G63 6×6. Teraz się to zmieni za sprawą tunera z Teksasu.

Pojazd Forda otrzyma zmodernizowane (regulowane) zawieszenie w specyfikacji Baja z amortyzatorami od Fox Racing, potężne zderzaki, 4 światła przeciwmgielne i 20-calowe aluminiowe felgi. Cena? 295 000 dolarów. To dużo, ale i tak dwukrotnie mniej od ceny Mercedesa G63 6×6.

VelociRaptor 6×6 będzie zasilany przez tę samą 3,5-litrową jednostkę V6 EcoBoost (450 KM), która kryje się pod maską standardowego modelu F-150 Raptor. Nic dziwnego, że Hennessey proponuje wykupienie dodatkowego pakietu, który sprowadzać się będzie do podniesienie mocy układu do 600 KM. W skład zestawu wejdą większe turbosprężarki, wydajniejszy intercooler, nowy układ wydechowy ze stali nierdzewnej oraz uaktualnienie oprogramowania. Cena pakietu to 22 500 dolarów.

Na liście dodatkowych opcji znajdą się większe koła i opony, hamulce Brembo oraz unikalne wykończenie wnętrza. Zgodnie z cytatem Hennesseya, że „VelociRaptor 6×6 to czysta agresja na kołach”, nic nie stoi na przeszkodzie, by na życzenie sześciokołowiec został opancerzony.

Ekstremalna terenówka Mercedesa G63 6×6, pomimo swojej ceny, stała się hitem w Polsce – w pierwszym półroczu 2014 roku sprzedano aż 7 egzemplarzy (najwięcej w Europie). Ciekawe, czy podobnie będzie z konkurencyjną propozycją Forda.

Zerknij też na: Chińczycy z G. Patton przerobili Wranglera oraz Oryginalne sześciokołowce

 

 

Źródło: autoevolution.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze