Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Nissan Micra piątej generacji

Całkowicie nowy Nissan Micra zadebiutował na Paris Motor Show. Japoński mikrus, który produkowany jest od 1982 roku, świetnie się prezentuje i z pewnością namiesza w segmencie B.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Wygląd

nowamicra

Jeśli chodzi o stylistykę, nowa Micra przypomina zaprezentowany rok temu w Genewie koncept Sway. Swoim designem nawiązuje do modeli Juke i Qashqai. Ma charakterystyczny grill w kształcie litery V, światła w kształcie bumerangu, przetłoczenia na karoserii i opadającą linię dachu. Inne zauważalne cechy to tylne klamki ukryte w słupkach C oraz spojler zintegrowany z dachem. Nissan zapowiada duży wybór kolorów nadwozia i szereg opcji personalizacji wnętrza.

Wnętrze i komfort

W kabinie Micra oferuje szeroki zakres regulacji foteli oraz niższą pozycję za kierownicą. Dzięki zwiększeniu rozstawu osi poprawiła się przestronność oraz funkcjonalność auta.

nissan-micra-allnew-paris-17

Rolę głównego centrum zarządzania multimediami, systemem audio, nawigacją
i telefonem pełni 7-calowy kolorowy wyświetlacz. W opcji pasażerowie będą mogli cieszyć się 6-głośnikowym zestawem audio firmy Bose. Jeśli ją wybiorą, 2 głośniki zostaną wbudowane w zagłówki foteli, dzięki czemu dźwięk będzie jeszcze bardziej intensywny.

Bezpieczeństwo

nissan-micra-allnew-paris-3

Kierowca nowej Micry może liczyć na wsparcie ze strony licznych systemów wpływających na bezpieczną jazdę i parkowanie, w tym system kamer 360 stopni. Pojazd wyposażony jest m.in. w automatyczne wspomaganie hamowania awaryjnego, system rozpoznawania znaków drogowych, asystenta świateł drogowych, system kontroli martwego pola, czy system ostrzegający przed zjechaniem z własnego pasa ruchu.

Akustyka i aerodynamika

nissan-micra-allnew-paris-2

Producent twierdzi, że nowa Micra jest bardzo cicha. To rezultat zastosowania ulepszeń w izolacji akustycznej. Micra wyróżnia się także współczynnikiem oporu powietrza Cx na poziomie 0,29, co stanowi świetny wynik w tym segmencie aut.

Silnik

nissan-micra-allnew-paris-4

Na samym początku Micra będzie dostępna z turbodoładowanym 3-cylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 0,9 l i 4-cylindrowym turbodieslem o pojemności 1,5 l dCi. Obydwie jednostki dysponują tą samą mocą 90 KM. Z czasem dołączy do nich wolnossąca jednostka benzynowa o pojemności 1 litra i mocy 73 KM.

Sprzedaż nowej Micry piątej generacji wystartuje w Europie w marcu 2017 roku.


 

 

Źródło: autoexpress.co.uk, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze