Twój blog motoryzacyjny

Nissan Micra piątej generacji

Całkowicie nowy Nissan Micra zadebiutował na Paris Motor Show. Japoński mikrus, który produkowany jest od 1982 roku, świetnie się prezentuje i z pewnością namiesza w segmencie B.

Wygląd

nowamicra

Jeśli chodzi o stylistykę, nowa Micra przypomina zaprezentowany rok temu w Genewie koncept Sway. Swoim designem nawiązuje do modeli Juke i Qashqai. Ma charakterystyczny grill w kształcie litery V, światła w kształcie bumerangu, przetłoczenia na karoserii i opadającą linię dachu. Inne zauważalne cechy to tylne klamki ukryte w słupkach C oraz spojler zintegrowany z dachem. Nissan zapowiada duży wybór kolorów nadwozia i szereg opcji personalizacji wnętrza.

Wnętrze i komfort

W kabinie Micra oferuje szeroki zakres regulacji foteli oraz niższą pozycję za kierownicą. Dzięki zwiększeniu rozstawu osi poprawiła się przestronność oraz funkcjonalność auta.

nissan-micra-allnew-paris-17

Rolę głównego centrum zarządzania multimediami, systemem audio, nawigacją
i telefonem pełni 7-calowy kolorowy wyświetlacz. W opcji pasażerowie będą mogli cieszyć się 6-głośnikowym zestawem audio firmy Bose. Jeśli ją wybiorą, 2 głośniki zostaną wbudowane w zagłówki foteli, dzięki czemu dźwięk będzie jeszcze bardziej intensywny.

Bezpieczeństwo

nissan-micra-allnew-paris-3

Kierowca nowej Micry może liczyć na wsparcie ze strony licznych systemów wpływających na bezpieczną jazdę i parkowanie, w tym system kamer 360 stopni. Pojazd wyposażony jest m.in. w automatyczne wspomaganie hamowania awaryjnego, system rozpoznawania znaków drogowych, asystenta świateł drogowych, system kontroli martwego pola, czy system ostrzegający przed zjechaniem z własnego pasa ruchu.

Akustyka i aerodynamika

nissan-micra-allnew-paris-2

Producent twierdzi, że nowa Micra jest bardzo cicha. To rezultat zastosowania ulepszeń w izolacji akustycznej. Micra wyróżnia się także współczynnikiem oporu powietrza Cx na poziomie 0,29, co stanowi świetny wynik w tym segmencie aut.

Silnik

nissan-micra-allnew-paris-4

Na samym początku Micra będzie dostępna z turbodoładowanym 3-cylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 0,9 l i 4-cylindrowym turbodieslem o pojemności 1,5 l dCi. Obydwie jednostki dysponują tą samą mocą 90 KM. Z czasem dołączy do nich wolnossąca jednostka benzynowa o pojemności 1 litra i mocy 73 KM.

Sprzedaż nowej Micry piątej generacji wystartuje w Europie w marcu 2017 roku.


 

 

Źródło: autoexpress.co.uk, carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze